kia

Jaký je rozdíl mezi smirkovým papírem na dřevo a sm. papírem na železo?

Jak je rozeznám?

Odpovědi
Kepler

Šmirgl může být použit na různé materiály a liší se podle druhu a zrnitostí abraziva:

  • smirek (oxid hlinitý, druh korundu), odkud také pochází označení smirkový papír – pro ruční broušení dřeva, případně kovů
  • křemen – křemenový, skelný papír (žlutý)
  • granát (hnědočervený) – pro méně účinné broušení dřeva s kvalitnějším výsledným povrchem
  • karbid křemíku (šedočerný) – pro broušení – obvykle na mokro – laků a neželezných kovů
  • keramické abrazivo – pro intenzivní broušení, zanechává hrubší povrch

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Brusn%C3%BD_pap%­C3%ADr

cukrar

Žádný rozdíl nehledejte. Jen zrno brusného papíru, či plátna. Pak se ještě dělí, čím je brusivo přllepeno na povrch.

Vinpe

Brusný papír na kov: zrna jsou často nalepena na plátně. Mají šedou, červenohnědou barvu.
Brusný papír na dřevo: zrna jsou na papíře. Mají většinou žlutou, zelenou barvu.

elkon

Smirek na železo je na plátně, na dřevo je na papíře.