markiza1

Jaký je rozdíl mezi routerem a modemem?

Dobry den,potřebovala bych vedet jaky je rozdil mezi routerem a modemem.Z inter­netových článku to nemůžu pochopit.Děkuji předem za odpoveď.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Router (směrovač) je v počítačových sítích aktivní síťové zařízení, které procesem zvaným routování přeposílá datagramy směrem k jejich cíli. Routování probíhá na třetí vrstvě referenčního modelu ISO/OSI (síťová vrstva).

Modem je zařízení pro převod mezi analogovým a digitálním signálem. Modem je zkratkové slovo z výrazu „modulátor demodulátor“. Modemy se používají především pro přenos digitálních dat pomocí analogové přenosové trasy. Přenosová trasa může být telefonní linka, koaxiální kabel, radiový přenos apod.