reganama

Jaký je rozdíl mezi refluxní chorobou jícnu a hyátovou hernií?

Nejlepší odpověď
Pájo

Refluxní choroba jícnu znamená proniknutí obsahu žaludku – části natrávené potravy a žaludečních šťáv – do jícnu. Žaludeční šťáva nepříznivě působí na sliznici jícnu. Její buňky jsou tak odlupovány a vzniká tam zánět, který sliznici dále poškozuje.

Hiátová hernie je přesun kardie nebo i části žaludku z peritoneální dutiny do mediastina ezofageálním hiatem. Jde tedy o něco jako kýlu.