Nezadany

Jaký je rozdíl mezi pistolí a revolverem ?

Nejlepší odpověď
anonym

Zejména v zásobníku – revolver má rotační bubínek, kdežto pistole plochý pružinový zásobník. A s tím souvisí princip ´znovunabití´ po výstřelu.

Další odpovědi
Lamalam

Pistole pracuje automaticky s využitím zpětného rázu, revolveru musíš k natažení dodat nějakou vnější energii. Pokud selže náboj v pistoli, je nutné ruční znovunatažení závěru, tím dojde k vyhození nefunkčního náboje a k novému nabití. Revolver je v tomto ohledu spolehlivější, selhaný náboj zůstane v zásobníku, na jeho místo se přesune jiný a střílí se dál.

Shady

přesně jak píše mowla.jeden muž nepoznal rozdíl a hrál ruskou ruletu s pistolí místo revolveru