Adula.57

Jaký je rozdíl mezi persvazí a manipulací?

Dobrý den, jaký je rozdíl mezi manipulací a persvazí? Persvaze se jinak dá říct jako navádění či přesvědčování.

Odpovědi
marci1

„Persvaze (latinsky persuasio) je umění ovlivnit někoho a přesvědčit ho o vlastní pravdě a argumentech. Od manipulace se odlišuje tím, že přesvědčení dané osoby jí později neuškodí.“ 🙂

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Per­svaze

arygnoc

persuázia sa nedá povedať ako navádzanie, ale ako prehováranie, presviedčanie, na rozdiel od navádzania, manipulácie je relatívne neškodná.

;-Q