marcelkacz

Jaký je rozdíl mezi obilninou a obilím?

Nejlepší odpověď
annas

Termíny obilí, obiloviny, obilniny, event .cereálie jsou v zásadě synonyma, jejichž používání se neřídí žádnými striktními pravidly a ani zákon č. 110/1997 Sb., o potravinách a tabákových výrobcích tyto pojmy nedefinuje. V praxi se většinou označení obilí používá pro plodinu na poli, pro statistické účely nebo v obchodních záležitostech, pojem obilniny používají převážně pěstitelé a zemědělští pracovníci (rovněž se používá v ISO normách), zatímco v mlýnském a pekárenském oboru se používá termín obiloviny (rovněž používaný v čs státních normách). Existují ale i jiné výklady, kupř. skripta České zemědělské univerzity, Praha uvádějí „pojmy obilniny a obiloviny označují oddělené oblasti. Obilniny označují skupinu plodin, pěstovanou kulturu, porost nebo rostliny, kdežto obiloviny mají význam produktu,

http://www.ptej­teseknihovny.cz/u­loziste/aba009/roz­dil-mezi-obilim-a-obilninou