modnar

Jaký je rozdíl mezi metamorfózou a modifikací?

Obojí je přeměna/adaptace, původně jsem myslel, že je to jedna a ta samá věc, jen odlišné pojmenování. Nejsem schopen pochopit a odlišit tyto dva termíny.

Nejlepší odpověď
annas

Pročtěte si odkazy
https://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=metamorf%C3%B3za
https://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=modifikace

Příklady – metamorfóza = proměna vývojem

Vývoje motýla – prochází určitými stádii – Motýli procházejí během života složitým vývojovým cyklem (metamorfóza), který má čtyři stádia: vajíčko – housenka – kukla – , dospělý motýl

Nebo svět – jeho proměnu způsobila změna přírody – dnes i migrace a koronavirus.
--

Modifikace např. v češtině – modifikační obměna základu pomocí předpon, přípon atd. Obměna – něco se přidá k nějakému základu.

Např. zdrobněliny – strom – stromek – stromeček
přechylování – rozlišení přirozeného roku – lékař – lékařka
hromadná jména – kameny – kamení
rozlišení věku – babička – prababička atd.

Takže došlo k obměně významu úpravou slov.

--
Zkuste srovnat příklady, které jsem uvedla, snad z toho pochopíte rozdíly.

Další odpovědi
elkon

Metamorfóza je přeměna, modifikace je úprava.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.