1jirka22

Jaký je rozdíl mezi kovy alkalických zemin a alkalickými kovy?

Myslím hlavní rozdíl, proč se tak jmenují a tak…

Nejlepší odpověď
Drap

Alkalícké kovy jsou : lithium, sodík, draslík, rubidium, cesium a francium a kovy alkalických zemin jsou:beryllium, hořčík, vápník, stroncium, baryum a radium.
Alkalické kovy jsou velmi reaktivní a v přírodě se nacházejí pouze ve sloučeninách.

Další odpovědi
Kelt

Rozdíl je v elektronové vrstvě , fyzikálních i chemických vlastnostech . Podívej se do nějaké učebnice anorganické chemie. Ale protože se ptáš na takovou věc, asi chemie ti nic neříká, bylo by to zbytečné číst.

Emefej

Hlavní rozdíl je v počtu elektronů ve valenční sféře.

Drap > beryllium a hořčík se mezi kovy alkalických zemin neřadí. Patří mezi obecné kovy.