terkakik

Jaký je rozdíl mezi jalovcem čínským a jalovcem virginským?

Nejlepší odpověď
annas

Neuvedla jste, jaký rozdíl máte na mysli. Proto si jalovce porovnejte z popisu, který uvádějí odborníci.

"Jalovec virginský Skyrocket'
Úzce rostoucí jalovec, šedivého zabarvení, který dosahuje do 4–6 m výšky a 1 m šířky. Dnes se pěstují podobné kultivary jako Juniperus scopulorum ‚Blue arrow‘ a Juniperus virginiana ‚Taylor‘. Je velmi oblíbený pro nenáročné pěstování a rychlý růst. Vyžaduje slunce či polostín s mírně kyselými, až neutrálními půdami. Pro udržení tvaru by jsme ho měli mírně sestříhnout a to během června. Velmi vhodný do skupinových výsadeb, nebo jako solitera.

Jalovec čínský – Blue Alps
hustý jehličnan široce rozložitého tvaru,který se stal oblíbený pro své stříbrné zabarvení a nenáročnost pěstování. V dospělosti dosahuje 2 m výšky a 1 – 1,5 m šířky. Vyžaduje mírně kyselé, dobře humózní půdy se stanovištěm na slunci. Vhodné použití je do skalek, skupinových výsadeb i do větších nádob.

--
Jalovec čínský Stricta'
Pomalu rostoucí jalovec úzkého, až vejčitého tvaru, který v dospělosti dosahuje 2 m výšky a 1 m šířky. Velmi oblíbený pro své stříbrné zabarvení a nenáročnost pěstování. Vyžaduje mírně kyselé, dobře humózní půdy se stanovištěm na slunci. Vhodné použití je do skalek, záhonových úprav a nádob."

Více v katalogu rostlin
http://www.katalog-rostlin.cz/abecedni-seznam-rostlin/jehlic­nany/strana4-8.html