Amy9898

Jaký je rozdíl mezi hodnou dívkou a mrchou?

Doplňuji:
v čem se konkrétně liší?

Nejlepší odpověď
annas

Jaké znaky vykazuje mrcha, najdete v odkazu.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-znaky-vykazuje-mrcha

Kopíruji z odpovědí"
,,rysy : vypočítavá,prol­haná,bez jakýchkoliv mantinelů,je to prostě bestie…
zákeřná osoba nepřející a lstivá

atd.

Hodná dívka je samozřejmě opak, má dobré, kladné vlastnosti,milou povahu; obyčejná, čestná, slušná, pečlivá, starostlivá atd.

Jinak se říká: nevadí, že je dívka nehezká, ale hlavně že je hodná, dobrá hospodyňka , starostlivá. .

Zatímco mrcha je zpravidla krásná, proto přitahuje víc muže, i když ho komanduje, využívá atd.

Jinak bych řekla, žel další rozdíl mezi hodnou holkou a mrchou je v tom, že hodná dívka má strach, aby muže neztratila, zatímco potvora dává muži najevo, že se života bez něho nebojí, že se umí o sebe postarat …

Další odpovědi
iceT

Hodně velký
Doplňuji:
Hodná dívka se pro tebe rozkrájí,nebude ti dělat scény,nebude tě využívat,stačí?

Alesh

asi tak půl procenta 🙂

Lamalam

Já jsem hodná dívka, ale občas dovedu být i pěkná mrcha. Takže rozdíl bude asi nepatrný.

anonym

Něco jako mezi mrchou a hodnou!

HonzikPernik

žádný! :D

zjentek

nijak výrazný
..není jasné, zda se liší

Kelt

Vemte si příklad z literatury, Popelka i Maruška ze Dvanácti měsíčků, nebo Nastěnka z Mrazíka udělá všechno, co jí macecha nakáže jako hodná poslušná dívka, a přesto není pochválena, ale kritizována jako mrcha. Naproti tomu jsou Popelčiny sestry, nevlastní sestra Marušky nebo Marfuša v pohodě, nemusí nic dělat, ale v závěru dostane každá ženicha podle zásluh.
Takže je hodná ta dívka, která vyhoví každému, nebo je to mrcha? A ta která nám nevyhoví je vždy mrcha?

arygnoc

to sa pozná po svadbe.

do tej doby majú vlci rúno barančie, mrchy sa javia ako atraktívne dobré dievčatá.

Krakis

Jedna generace-a někdy ani to ne! 🙂
(páni prominou,dámy jsou zvyklé)

lota

největší rozdíl vidím v úmyslech – dělat mohou co chtějí, ale ta hodná to dělá s dobrými úmysly, zatímco mrcha se zlými – jde ji jen o vlastní dobro a dělá jí dobře dělat zle jiným.