Fufí

Jaký je rozdíl mezi garsonkou a 1+1/1+kk? A co je to potom dvougarsonka? :)

Nejlepší odpověď
brillant

Viz http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Byt

Dvougarsonka se liší od dvoupokojového bytu tím, že má jen kuchyňský kout, nikoli samostatnou kuchyni. Kuchyňský kout není od ostatních prostor oddělen pevnými dveřmi se zárubněmi, ale pouze otvorem ve zdi.

Další odpovědi
anonym

Dvougarsonku vidím na dva balkony a dva kuchyňské kouty…
Doplňuji:
…,nebo spíš jenom ty balkony.

Hlada

Garsonka = jedna místnost
1+kk = jedna místnost s kuchyňským koutem
1+1 = 2 místnosti: pokoj + kuchyň
Dvougarsonka = 2 místnosti: pokoj + pokoj s kuchyňským koutem

pusinka50

Garsonka = 1 místnost, na jedné straně ve zdi je ve zdi výklenek, kde je vestavěná kuchyňská linka, nic jiného se tam nevejde.

1+k.k. = 1 místnost, na kterou plynule navazuje menší kuchyňský kout s kuchyňskou linkou. Obvykle se tam vejde lednice. Celý prostor je otevřen, není tam příčka ani dveře.

1+1 = 1 místnost + 1 místnost, která slouží jako kuchyně s kuchyňskou linkou. Místnost je větší než u 1+k.k., vejde se tam pohodlně lednice, stůl se židlemi a pokud je místnost větší, klidně i postel či skříňky.

Dvougarsonka: 2 místnosti, z nichž v jedné místnosti je výklenek ve zdi a tam je vestavěná kuchyňská linka. Nevejde se tam nic, ani stůl. Je to kuchyň v pokoji stejně jako u garsonky.