pechota

Jaký je rozdíl mezi formátem NTFS a FAT,nebo FAT32?

Který z těchto formátu je vhodnější použít u formatování flash discu ?

Odpovědi
odpomass

Přečti si tohle…
http://jnp.zi­ve.cz/fat32-vs-ntfs-ve-windows-co-kdy-zvolit
Ale názory se různí…
http://pctforum­.tyden.cz/view­topic.php?f=127&t­=158240
Doplňuji:
Problémy můžeš mít nicméně s obojím. Za mě – nejdřív zkus NTFS, v případě nějakých problémů se čtením disku nebo souborů na něm (stalo se mi) zkus přejít na FAT32.

lukas.zmizik

FAT (asi myšleno FAT16) v žádném případě… je to tabulka rozdělení disků… to číslo 16 znamená 16 bitová. Každý disk, který je požádán procesorem o nějaké dato obsahuje dato samotné a pak také informaci o jeho umístění.

16 bitová tabulka znamená 216 clusterů, což je 65536 clusterů…tedy pokud měl kdysi před pětadvaceti lety pevný disk 40 MB a byl zformátován na FAT 16, měl jeden cluster velikost

40 000 000 / 65536 = cca 610 bytů…

to znamená, že jakýkoli soubor menší než 610 bytů zabíral na disku i tak velikost 610 bytů… a když těch malých souborů tam bylo hodně, disk se zaplnil i když nemusel mnoho obsahovat.

Dnes a asi patnáct let zpátky už se ti na FAT16 nepovede nic naformátovat…

Tolik v kostce k FAT16 a pro FAT32 si to můžeš spočítat sám.

A jaký je rozdíl v NTFS, to by v kostce nešlo, pro začátek alespoň odkaz na wikipedii
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/NTFS

anonym

Nejdůležitější je pro mne velikost souborů, to znamená, že NTFS pracuje ze soubory do velikosti 16TB, FAT32 do velikosti 4GB a FAT pouze do velikosti 2GB, to znamená, že soubor velký třeba 5GB nepůjde zapsat na FAT, ani na FAT32, ikdyž bude na disku třeba 1TB volného místa.