Larissa

Jaký je rozdíl mezi dvou a jedno řetězcovou DNA a RNA?

Doplňuji:
Toto není úkol, jen učivo, které nechápu. :) U virů se řetězce i mění, což je to zvláštnost, kterou nechápu. :)

Nejlepší odpověď
Quimby

No, třeba to, že jsou to jiné věci.
DNA má dva řetězce, RNA jen jeden… vyskytují se v jiných případěch, mají trochu jinou stavbu, rozdílná funkce…atd.
Úkoly za tebe dělat nebudu.
Doplňuji:
Tak ona se mění i DNA, ale viry nejsou eukaryotní buňky, takže DNA nemají.
Mají pouze RNA což je ribonukleová kyselina – makromolekula, která obsahuje genetický kod.
Jenže oni nemají ani jádro a proto je RNA dost náchalná k mutacím, což znamená mutaci celého viru.

Najdi si replikaci, transkripci a translaci DNA, pak ti snad bude jasné i RNA.

Další odpovědi
teufl

To si spíš zadej do googlu, ten ti to vysvětlí líp a detailněji.

Jinak Quimby: viry mají jak DNA tak i RNA proto se rozlišují na DNA-viry a RNA-viry …

Jinak RNA je nukleova kyselina, kterou maji rostliny a DNA živočichové. Pro podrobnější info vážně doporučuju wiki 🙂