Jaký je rozdíl mezi DVD a Blue- Ray?

Můžu z obojího SOUČASNĚ!!! nahrávat a přitom se dívat v televizi na jiný program,než nahrávám?Jsem z toho trochu zmatená.Nevím co koupit,odešel mi stbox s diskem.Koupila jsem novou tel.,box už nepotřebuji.Dě­kuji.Je mi 61let,prosím o podrobné vysvětlení.Díky
Doplňuji:
Asi se pořád "blbě vyjadřuji,ale nechci nic schovávat na déle,chci jen nahrát asi tak 10–15pořadů,shlédnout je a potom zas vymazat.A tak pořád dokola,aby mi neuteklo,co chci vidět,když nejsem doma.Jen nahrávat a zase smazat.

Nejlepší odpověď
P.T.

Měla jste si koupit TV,která nahrává na flash paměť a byl by klid. Kupte si samostatný STB s nahráváním na flash paměť za pár kaček a máte klid. Když budete nahrávat na STB,budete se moci v TV dívat na něco jiného. a neřešte DVD a Blu-raye 🙂

Další odpovědi
Hlada

Pro váš účel nepotřebujete DVD ani Blue-ray. Abyste mohla jeden program nahrávat a na druhý se dívat, potřebujete jen to, co jste měla – set top box s nahráváním na disk nebo flashku. Živý program budete sledovat přes tuner televize. Když si koupíte DVD nebo Blue-ray recorder, budete mít navíc možnost přehrávat a nahrávat kolečka.

Michal Kole

Blu-ray ne novější generace DVD.

Má větší kapacitu (až 50 GB) (DVD má 9 GB)

Jsou blu-ray přehrávače s pevným diskem, ale stojí cca 12 tisíc.

Blu-ray přehrávač přímo s vypalovací mechanikou jsem ještě neviděl.

Podle mě už DVD nemá cenu kupovat, lepší je investice do bluráy. To přehraje všechno (DVD i CD).

Co bude po bluray nevím i když experimenty se dělají, ale snad už producenti dostanou rozum a budou filmy distribuovat digitálně. Mnohdy je rychlejší stáhnout z warezu film než sednout do auta a jet do prodejny nebo čekat až film dorazí z eshopu poštou a pak je stejně grabnete a uložíte si jej na disk domácího multimediálního centra.