petka.s

Jaky je rozdil mezi chytrosti a inteligence?

Nejlepší odpověď
arygnoc

asi ako vzdelaním a múdrosťou.

vzdelanie sú vedomosti získané štúdiom, múdrosť schopnosť tieto vedomosti využívať.

chytrosť je to samé, čo vzdelanie, inteligencia to isté, čo múdrosť.

Další odpovědi
Lucijej

Já v tom určitý rozdíl vidím

Chytrý člověk je pro mě ten, kdo má spoustu znalostí nabiflovabých -všechno ví, všude byl a podpodně, ale v praxi to zase až tak využít neumí.

Inteligentní člověk je taky chytrý, ale né tolik, za to dokáže znallosti, které má maximálně využít – takovéto „za málo peněz hopdně muziky“

Retko

To prvni je cesky vyraz, to druhe je cizi.

gepik

Mně to zní jako synonyma. Až na to, že inteligent je člověk chytrý a navíc s vysokým vzděláním (které dokáže využít).

BENYTA

Podle mě žádný, jsem chytrá i inteligentní 🙂
Doplňuji:
A teď vážně…
stačí zadat slovo chytrost do anglického překladače…