jajsemja10

Jaký je rozdíl mezi českým a hollywoodským filmem?

Nejlepší odpověď
annas

Čím jsou hollywoodské filmy tak populární

  1. Profesionalita – Toto je první a největší kvalita hollywoodských filmů, díky nimž jsou lepší z jakéhokoli jiného filmového průmyslu.
  2. Jiný příběh, koncept, předmětu – Je těžké najít takové hollywoodské filmy, které mají podobný námět. Každý film přichází s jiným příběhem a konceptem
  3. Grafika – Hollywoodské filmy bezpochyby přicházejí s nejlepší grafikou na světě. Mají velmi zkušené členy týmu v oblasti grafiky, díky níž vypadají efekty a vizuály jako skutečné.
  4. Scénáristé – Každý aspekt těchto filmů souvisí s profesionalitou. Ve svém týmu mají úžasné scenáristy, kteří dokážou z průměrného scénáře udělat zázrak.
  5. Drží se koncepce – na rozdíl od jiných filmových průmyslových odvětví, kde se film nedrží skutečné koncepce či konceptu, zatímco, hollywoodské filmy vše dodržují. . Pokud je film založen na pojetí hudby, najdete zde vše (příběh, koncept, scénář, písně) související pouze s hudbou
  6. Popularita filmu není založená jen na hvězdách.

Dále – rozpočet, velká sledovanost i ve světě, vizážisté atd.

https://www.mo­viepredators.com/mo­vie-articles/makes-hollywood-movies-popular/

.--

Zkuste sám srovnat podle těchto bodů český film. V odkazu najdete české filmy, uvidíte sám, v čem byly úspěšné.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?sxsrf=ALeK­k02_711yjWgNK9vIC­jXZjFEvTH1ZNQ%3A161­4598038491&ei=ls88Y­OjBHYnukgWX8a­KYAw&q=v+%C4%8­Dem+je+v%C3%BDznam+%C4%8­Desk%C3%A9ho+fil­mu&oq=v+%C4%8Dem+je+v%C3­%BDznam+%C4%8Des­k%C3%A9ho+fil­mu&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6E­AxQAFgAYKIWaAB­wAngAgAGgAYgBo­AGSAQMwLjGYAQ­CqAQdnd3Mtd2l6wA­EB&sclient=gws-wiz&ved=0ahUKEw­jo5Ke0_o7vAhUJ­t6QKHZe4CDMQ4dUD­CA0

Další odpovědi
Ametyst

V českém filmu zatím nemáme povinně zastoupené černochy, Hispánce a lesbickou rodinu.

PepasAvalonu

Kvalitou. Financováním, větším počtem profesionálních herců, režisérů, scénáristů. Producentů je tam samozřejmě taky mnohem víc a bohatších, to souvisí s tím financováním. Filmový průmysl je zcela jiný, v USA je gigantický, „původní“, vedoucí. Tady ten náš se s jejich vůbec nemůže srovnávat. V USA je to velký komplexní systém, kvalitní na mnoha místech, jezdí tam herci z celého světa, o spoustě hereckých školách a všelijakých společnostech z oboru ani nemluvím. Tma jsou v tom obří peníze, spousta lidí, jeden z největších průmyslu a ten největší filmový na světě. Skvělá organizace se vším, co s filmem souvisí od jeho vzniku, během vzniku, po něm až po distribuci.
Nevzdory politiky a ekonomiky USA je jejich kinematografie tím, co má největší kulturní vliv na celý ostatní svět. Největší propagace jejich mravů, života, „hodnot“. Tím můžou vsugerovat ostatním nadřazenost, důležitost a sílu USA, normální homosexualitu na každém kroku, egoismus, nenažranost a mohl bych pokračovat. Hlavně pokládání různých výstředností za normální, běžné a zcela v pořádku.
V dřívějších dobách byly hlavní nějaké literární proudy z konkrétní země, která tím měla vliv na další (např osvícenští autoři z Anglie a pak hlavně Francie). Tam se ty myšlenky, názory, přístup dostával z jedné země ke druhé skrze autory, tisk. Dnes jsou tyto literární proudy nahrazeny hlavně filmlvými. A ty kulturní proudy utváří USA.
Filmy jsou propracované, dobrý zajímavý příběh, sympatičtí lidi a lidi vzbuzují různé emoce, hlavně to fascinuje a ukazuje USA jako živé až dokonalé místo. Vyplývá, že v USA je všecko fajn, dokonalý systém, skvělí lidi, svoboda, demokracie, síla. Většina mladých lidí se dnes chce podívat hlavně do USA, především do New Yorku, L.A., San Francisca, Washingtonu a jinde, nejvíc do Kalifornie nebo na malebné ostrovy.
Někteří tam chtějí na chvíli bydlet, někteří se tam chtějí přestěhovat natrvalo (a to tam ještě ani nebyli). A ano, největší dík na tom mají americké filmy a seriály. Kinematografie není žádným podřadným oborem, činností. Filmový průmysl je velmi důležitou součástí moci, velikosti a vlivu státu.

aliendrone

Tak jistě je to v možnostech financování, v Hollywoodu to mají „trochu jiné“.;) :)
Na tom ale vůbec NESEJDE, protože je známo, že DOBRÝ film (kasovní trhák) lze natočit i s malými prostředky – a to nejen ve svaté Emerice, ale i jinde.

Potíž našich „umělců“ je v tom, že jsou to pohrobci x-té generace bolševických „mistrů“, jejichž umělecká impotence je proslulá. Vykrádáním myšlenek a postupů prostě NIC převratného nenatočíš, nanejvýš tak průměrnou srajdu. (to UMÍME, ale i tak nic moc)

Dokud se nezmění podmínky v naší „artové žumpě“, kdy si „dědiční umělci“ rozdělují mezi sebou evropské i státní dotace a nepřejde se na tržní princip (aby se mohli prosadit ti, kteří něco UMÍ), NIKDY nenatočíme film jako třeba „Sbal prachy a vypadni“ [výnosy přinejmenším 20× vyšší, než náklady] a režiséři jako Guy Ritchie budou mimo mísu. Zkrátka budeme se koukat na „kvalitu“ jako 2Bobule. ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.