Pé.ju.ška

Jaký je příklad rozporu práva s morálkou?

Nejlepší odpověď
anonym

Z obecného hlediska je to vždy při řešení rodinných vztahů. Rodina by z morálních důvodů měla vždy stát při sobě. Jenže je spousta případů, kdy tomu tak není a musí nastoupit zákon, který takové rodinné vztahy narovná dle příslušných paragrafů.

Další odpovědi
kapka

Mně napadá třeba jednání, které na první pohled cítíme jako nemorální, ale krásně se schová za úsloví „obchod je obchod“. Třeba když obchodník někomu vpodstatě vnutí /často starším lidem/ předražený výrobek, nechá mu podepsat nevýhodnou smlouvu, která je napsaná pidipísmenky. Kupující podepsal smlouvu a tím se vším souhlasil, právně je vše v pořádku, ale morálně jistě ne.