KateBeckett

Jaký je přesný rozdíl mezi vinylovou a vliesovou tapetou?

Jaké největší rozdíly jsou mezi těmito druhy tapet na stěnu?

Odpovědi
Kepler

Podle mých posledních zkušeností vinylová tapeta vyžaduje oboustranný nátěr jak tapety, tak zdi, takže se s ní hůře pracuje. Pokud je samolepicí, tak už je to úplně v pr… už s tím nepohneš, jedině odtrhneš. Vinylová tapeta je taky nepropustná a omyvatelná, ale stačí lepidlem natřít jen lepenou plochu a následně tapetu přesně umístit a dá se s ní dále pohybovat. Gumovým válečkem lze dokonale vyhladit od bublin. Má tenký papírový podklad a vrchní polymerní vrstvu: odtud výhody.

Dochy

Keplere píšeš 2× o vinylu. Něco z toho asi mělo být jinak…