Odpovedi18

Jaký je postup pro koupi ojetého auta?

Přepis, pojištění, evidenční kontrola.. to je všechno? a kam se s tím má jít? Na přepis jsou úřední hodiny jen pondělí a středa? Nebo je to ve větších městech i jiné dny?

Odpovědi
Dochy

úřední hodiny jsou na každém úřadě jiné. Zjisti si to. Jen ten postup… myslím, že úřad bude v řadě až poslední. Bez evidenčky a platného pojištění neudělají přepis.

cukrar

Prohlídka vozidla, domluva ceny, plácnutí si a zaplacení částky, poté na evidenčku, či technickou, (často je lepší technická), kupec udělat pojištění (může být až po přepisu), pak na evidenci vozidel, předložit žádost, občanku, techničáky, zelenou kartu, peníte na převod a přepsat na kupce, rozloučit se, popřípadě pojistit vozidlo kupcem, pokud nebylo uděláne před přepisem.
Na evideci jsou různě, musíte se kouknou, jak kde jsou a kam je to pro Vás výhodnější.

Petrovskalui

Zdravím, můžete mi prosím někdo poradit ohledně dobré ochrany laku na auto? Podařilo se nám totiž sehnat zánovní velmi pěkné auto, které má neporušený lak. Proto by mě zajímalo, jakým způsobem ho co nejlépe ochránit?

Renikled

Lak auta? Nejdůležitější je ho pořádně umýt a dokonale zbavit všech nečistot. Potom doporučím keramickou ochranu laku auta, která vás nezklame. Je jednoduchá na nanesení a hlavně vydrží na autě cca půl roku. Kompletně auto udělám i s mytím tak za půl hodiny. Používám přípravek na nanášení keramické vrstvy od halbich.cz , konkrétně Korrek Pro Hydrox