Džanička

Jaký je nejvhodnější hasičský přístroj do domu.

Někde jsem slyšela že když si pořídím práškový, a náhodou budu hasit někde třeba v kuchyni, tak ten prášek mi prý zalepí veškerou elektroniku v celém domě, prý se dostane všude ten prášek.. Říkali nám to při pořární ochraně ve fabrice.. Jaký by jste volily vy, jejich pro a proti..

Nejlepší odpověď
beer

Záleží co míníš v případě nutnosti hasit. Než jeden na vše, volil bych spíš třeba dva různé. Nebudu kopírovat, více a podrobně je zde:

Zdroj: http://www.hzscr­.cz/clanek/pre­nosne-hasici-pristroje-do-domacnosti-patri-poridit-si-je-se-vyplati.aspx

Další odpovědi
dědapetr

Nejvhodnější hasicí přístroj do novostaveb rodinných domů.
Tento hasicí přístroj svými hasicími schopnostmi překračuje požadavky vyhlášky MV č. 23/2008 Sb. o technických podmínkách požární ochrany staveb, platné od 1. července 2008. (Povinnost majitelů rodinných domů vybavit objekt hasicím přístrojem s minimální hasicí schopností 34A a ve stavbách a garážích je nutné instalovat alespoň jeden hasicí přístroj se schopností 183B.)
Pro lepší představu – hasicí schopnost 34A znamená, že hasicí přístroj v rámci zkoušek v autorizované zkušebně dokázal uhasit hranici z dřevěných hranolků o délce 3,4 m šířce 0,5 m a výšce 0,56 m. Hasicí schopnost 183B znamená uhasit v kruhové vaně celkem 183 litrů směsi hořlavé kapaliny 1. třídy nebezpečnosti. Tento hasicí přístroj je jedním z mála typů, který obě výše uvedené schopnosti má, přičemž při použití na hašení hořlavých kapalin dokáže ještě o stupeň víc, než je vyhláškou požadováno, tj. 233B.
Hasicí přístroj obsahuje 6 kg hasicího prášku ABC. Jedná se o přístroj pod stálým tlakem. Hodnotu tlaku je možné kontrolovat na manometru instalovaném do ventilu.
Přístroj byl certifikován dle evropské normy ČSN EN –3.
Za dodržení bezpečnostních podmínek je možné ho bez obav použít i na elektrické zařízení pod napětím až do 110kV.

http://hastex­.cz/eshop/pras­kovy-hasici-pristroj-p6th

led

Najlepší v domácnosti je snehový hasiaci prístroj. Je univerzálny – zamedzí prístup vzduchu a súčasne chladí ohnisko. Nepoškodí ani zariadenia ako práškový (kremík), ktorý sa vlastne roztaví a všetko zalepí.
Akurát si dávajte pozor, aby vám striekajúci prúd nezasiahol pokožku, spálil by ju.

venkovan

Práškový bych nekupoval ani do auta. Zaměřil bych se hasící přístroje vhodné k hašení elektroniky jako jsou halonové apod. Mimo bych domácnost vybavil i hasící rouškou a hlavně kouřovým hlásičem. Zejména když je doma kuřák a nebo děti.
Podsttné je naučit se hasící prostředky používat, V Japonsku to patří k obecnému vzdělání učí se to na školách, četných kurzech apod.
Osobně mám doma a v osobních autech hasící sprey který prakticky každé dva roky vyměním. Pravda je ale taková, že ač jsou na očích, v danou chvíli když se něco děje tak po něm nesáhnu, ale třeba hořící olej na pánvi vynesu ven do písku nabo na zpevněnou plochu k dohoření.