Pé.ju.ška

Jaký je konkrétní příklad nutné obrany?

Nejlepší odpověď
Drap

V konkrétních případech to posuzuje soudce, a nelze předem určit, jak to posoudí

Další odpovědi
akvidzerp

když na tebe někdo běží s nožem a ještě u toho řve že tě zabije,to se pak můžeš bránit

Michal Kole

Bohužel se musíš bránit přiměřeně útoku.

Když nemá přepadající zbraň tak ty zbraň také nesmíš použít, když to napíšu hodně jednoduše.

Nebo lepší příklad: Chce te oslovit nějaký opilec a ty nesmíš použít pepřák, jen na základě toho, že si myslíš, že ti chce něco udělat.

anonym

Pokud je útočník pleti ......... než světlé, potom bych se příliš nebránil, neboť by to soudce mohl posoudit jako útok proti ........... menšině.

Bičiště

Obrana nesmí být zcela zjevně nepřiměřená útoku. Útok hrozí a trvá. Příklad: Na procházku třeba půjde 63 letý pán, je zima, tmavá opuštěná ulice. Najednou dostane ránu železnou tyčí, zezadu, pán padá, zpředu se žene další lupič se zbraní v ruce. Pán je naštěstí ozbrojen legálně drženou pistolí, a již vleže střílí. Jeden z útočníků je lehce zraněn ,druhý je zraněn smrtelně. Lehce raněný loupežník prchá domů,schová se a neříká: byl jsem zraněn právem,ale lže a tvrdí, že jej škrábla silvestrovská petarda. Tak to je příklad takové nutné obrany a jejího průběhu. Pak to vše posoudí soud a když potvrdí, že to byla nutná obrana – to bude křiku!! A pan soudce, aby se odstěhoval třeba do Znojma.