Bedlán David

Jaký jazyk je nelehčí na učení?

Potřebuji pomoc s výběrem třetího jazyka, který se mám učit, potřebuju to do budoucna. A proto bych se vás chtěl zeptat jaký jazyk je podle vás nejlehčí? arabština, ruština, španělština, nebo italština. Moc děkuji za odpovědi. :)

Nejlepší odpověď
Akzeret

Podle mě ruština, je to slovanský jazyk, takže češtině nejbližší. Ale zkušenost nemám ani s jedním :)

Další odpovědi
jáára

španělština je celkem snadná. ruština taky

Pepa25

Ruština: je třeba zvládnou azbuku, ale to se dá a pak už je to v pohodě. Španělština ujde, italština je podobná, ale má trochu složitější gramatiku a asi nejtěžší je arabština.
Doplňuji:
Určitě bych se přimlouval za využitelnost (netušíme např., jaké jazyky už ovládáš), ale dotaz byl, co je nejlehčí … Mimochodem já stejnou otázku svého času vyřešil italštinou, hrozně se mi líbí, ale mám jen základy, protože to bylo jaksi navíc a bez patřičné motivace …

milablond

Rustina – hlavne ma budoucnost, ted se vraci a je v kurzu.

anonym

osobně bych zvolil italštinu
Capisci parlato?

ivzez

Davide,
každý se cizím jazyků učí jinak. Jednomu přijde snadná ruština,
ale třeba mně se jako slovanský jazyk hrozně pletla s češtinou …

Každopádně nemá smysl jazyk vybírat podle toho,
co se ti zdá snadné,
ale podle toho, jaké pro něj budeš mít časem využití.

Z tohoto hlediska bych doporučila španělštinu (hodně rozšířený jazyk)
nebo ruštinu (obchod s Ruskem podle mne má budoucnost).

melanie

Někde jsem četla nebo slyšela, že nejlehčí jen italština. Avšak dovolila bych si doporučit ti´nerozhodovat se podle obtížnosti, ale podle toho, jestli ten jazyk potom využiješ…