Lukáš Rusek

Jaký doporučujete antivirus pro Windows 10 na rok 2019?

Nejlepší odpověď
Edison

fdisk c:

Další odpovědi
Alesh

Edisone, nespletl ses? Nemyslel jsi „format c:“? 🙂

ivzez

Já si vystačím s Defenderem, dříve jsem vyzkoušela Aviru,
která má pro řadu uživatelů jednu nevýhodu → není v češtině.

Ptát se téměř na konci roku na něco pro ten rok mi přijde
zbytečné, spíše už bych zajímala o možnosti pro další rok.

Nejlepší antivirus je rozumný uživatel, který nekliká na každý
nesmysl a nechodí na „problematické“ we­by.

Poznámka:
Edison i Alesh odpověděli vzhledem k formulaci otázky správně.

Mc Merkurion

… já používám AVG, ale nejlepší je prej Linux …

aliendrone

Nooo, nejlepší je asi MOZEK. Jenže víš jak to je – jak u koho a kde nic není… ;) :D

Ono nejde ani tak o to, který antivir je „nejlepší“ (VŠECHNY jsou zcela nedostatečné!), jako uvědomit si fakt, že antivir je schopen eliminiovat pouhý nepatrný zlomeček všech hrozeb a útoků (jakkoliv si můžeš vytvořit dojem z všelijakých článků, že s tím nebo s tamtím antivirem „jsi za vodou“). :(

anonym

Nejlepší antivirové opatření pro windows 10 je odstranit windows 10 a nasadit místo něj jiný operační systém který není pod permanentním tlakem hackerů z celého světa. Typicky třeba výmenou windows 10 za ubuntu linux docílíte toho že podstatná funkcionalita zůstane zachována a riziko napadení počítačovými viry se zredukuje na naprosto zanedbatelné minimum. Ideální stav, protože v takovém operačním systému antivirový program vůbec nepotřebujete a v podstatě se na webu můžete bez obav vrhnout kamkoliv aniž byste riskovali že váš operační systém poskytne zadní vrátka k přímému přístupu „podvratných živlů“ 🙂

Pokud je toto opatření pro vás příliš radikální, pak doporučuji zpomalit si počítač antivirovým programem Avira Antivirus nebo ESET NOD32 ale žádný takový antivir Vám stoprocentní ochranu před útoky neposkytne – s tím je třeba se smířit, vždy nějaké svinstvo tímhle filtrem může proklouznout, někde je to síto vždy děravé.

P.S.: … žádné antivirové opatření vás nedokáže ochránit před vlastní naivitou, pokud máte tendenci na emaily které po vás chtějí jménem banky vyplnit například údaje kreditní karty, a vy je tam skutečně ochotně vyplníte aniž byste si ověřil zda vám něco takového banka skutečně poslala, pak vám nepomůže nic 🙂 Důvěřovat ale vždy prověřovat, platí na internetu jako kdekoliv jinde.

anonym

Ahoj Lukáš Rusek, já osobně používám Windows Defender, který je už předinstalovaný na Windows 10 a nemám žádný problém, už několikrát nějakéjo ,,neřáda" chytil, ale jestli mohu doporučit, tak určitě Eset. Je to antivirus v češtině a spolupracuje se Seznam.cz (automaticky kontroluje emaily), všichni novináři píší podle jejich počítačových expertů a statistik.

aliendrone

Edison>>> A „fdisk“ jsi vykopal ve kterém nalezišti? Už léta se používá „diskpart“ (na widlích). ;) :)

Edison

Tsss… já ho na disketě mám… Fungoval vždy skvěle… 😁

Edison

Formát je slabej. Lepšího vyčištění disku od viru win dosáhneš vytvořením nového oddílu.

Lukáš Rusek

Pane Alesh když se chceš někoho psát tak se to píše do diskuzí a né do odpovědi díky.

ivzez

Lukáši,
to ale byla odpověď. Jestli tomu nerozumíte,
svěřte údržbu svého PC radši někomu jinému.