Avatar uživatele
Lukáš Rusek

Jaký doporučujete antivirus pro Windows 10 na rok 2019?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1679 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

fdisk c:

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Edisone, nespletl ses? Nemyslel jsi „format c:“? 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Já si vystačím s Defenderem, dříve jsem vyzkoušela Aviru,
která má pro řadu uživatelů jednu nevýhodu → není v češtině.

Ptát se téměř na konci roku na něco pro ten rok mi přijde
zbytečné, spíše už bych zajímala o možnosti pro další rok.

Nejlepší antivirus je rozumný uživatel, který nekliká na každý
nesmysl a nechodí na „problematické“ we­by.

Poznámka:
Edison i Alesh odpověděli vzhledem k formulaci otázky správně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… já používám AVG, ale nejlepší je prej Linux …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Nooo, nejlepší je asi MOZEK. Jenže víš jak to je – jak u koho a kde nic není… ;) :D

Ono nejde ani tak o to, který antivir je „nejlepší“ (VŠECHNY jsou zcela nedostatečné!), jako uvědomit si fakt, že antivir je schopen eliminiovat pouhý nepatrný zlomeček všech hrozeb a útoků (jakkoliv si můžeš vytvořit dojem z všelijakých článků, že s tím nebo s tamtím antivirem „jsi za vodou“). :(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nejlepší antivirové opatření pro windows 10 je odstranit windows 10 a nasadit místo něj jiný operační systém který není pod permanentním tlakem hackerů z celého světa. Typicky třeba výmenou windows 10 za ubuntu linux docílíte toho že podstatná funkcionalita zůstane zachována a riziko napadení počítačovými viry se zredukuje na naprosto zanedbatelné minimum. Ideální stav, protože v takovém operačním systému antivirový program vůbec nepotřebujete a v podstatě se na webu můžete bez obav vrhnout kamkoliv aniž byste riskovali že váš operační systém poskytne zadní vrátka k přímému přístupu „podvratných živlů“ 🙂

Pokud je toto opatření pro vás příliš radikální, pak doporučuji zpomalit si počítač antivirovým programem Avira Antivirus nebo ESET NOD32 ale žádný takový antivir Vám stoprocentní ochranu před útoky neposkytne – s tím je třeba se smířit, vždy nějaké svinstvo tímhle filtrem může proklouznout, někde je to síto vždy děravé.

P.S.: … žádné antivirové opatření vás nedokáže ochránit před vlastní naivitou, pokud máte tendenci na emaily které po vás chtějí jménem banky vyplnit například údaje kreditní karty, a vy je tam skutečně ochotně vyplníte aniž byste si ověřil zda vám něco takového banka skutečně poslala, pak vám nepomůže nic 🙂 Důvěřovat ale vždy prověřovat, platí na internetu jako kdekoliv jinde.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ahoj Lukáš Rusek, já osobně používám Windows Defender, který je už předinstalovaný na Windows 10 a nemám žádný problém, už několikrát nějakéjo ,,neřáda" chytil, ale jestli mohu doporučit, tak určitě Eset. Je to antivirus v češtině a spolupracuje se Seznam.cz (automaticky kontroluje emaily), všichni novináři píší podle jejich počítačových expertů a statistik.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

Edison>>> A „fdisk“ jsi vykopal ve kterém nalezišti? Už léta se používá „diskpart“ (na widlích). ;) :)

před 1679 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Tsss… já ho na disketě mám… Fungoval vždy skvěle… 😁

před 1679 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Formát je slabej. Lepšího vyčištění disku od viru win dosáhneš vytvořením nového oddílu.

před 1679 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lukáš Rusek

Pane Alesh když se chceš někoho psát tak se to píše do diskuzí a né do odpovědi díky.

před 1679 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Lukáši,
to ale byla odpověď. Jestli tomu nerozumíte,
svěřte údržbu svého PC radši někomu jinému.

před 1679 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek