Beer4Real

Jak nebezpečné je mít PC bez antiviru?

Měl sem AVG, to mě zatěžovalo PC, tak sem to odstranil, ale nevěděl sem jaký nový Antivir vybrat, tak sem se na to vyprd.
PC mám jenom na net (sledování filmů, porna, fb, YT apod) :D
Asi bych měl nějaký antivir nainstalovat dřív než mě ho sežere červ co?

Nejlepší odpověď
Stingo

jít na porno stránky bez antiviru je jako jít v trenýrkách na mráz.

Další odpovědi
klob1

Tak stejně si myslím,že viry dělají antivirové společnosti,aby lidé kupovali jejich antiviry.Dokud jsme neměli žádný antivir, třeba na zkoušku,tak jsme nevěděli,že nějaké viry jsou,a jak mile jsme měli antiviry,tak najednous e ty viry rozjeli a samá hlášení,že si máme zrovna koupit jejich antivir,že pak je mít nebudeme.Zvláštní jak to mohli vědět dopředu ty společnoti?Spíš je nasazují oni.A to i souvisí s výkonem počítače samozřejmě..Dříve jsme měli antivir,co jsme spouštěli z diskety,takový upravený.A ten byl nejúspěšnější.ty co jsou přímo nainstalované,jsou nanic,stejně ty viry tam se dostanou,nic není dokonalého právě i za velké peníze není nic dokonalého.Nejlépe proti virům,je nejlépe ani nezapínat počítač..protože hned po zapnutí toho vypínače je možné cokoliv s počítačem provézt..
Doplňuji:
A ještě,měli jsme zakoupený údajně super antivir,který dost stál,jenže pak po čase bylo nám oznámeno,že je to prý černá kopie?nebo nějaká neoficiální,jak je to možné to nechápu,když i muselo se zadávat číslo vše registrovat u výrobce antiviru..

anonym

Používám Avast! (na cca 10 počítačích s různými vlastníky-uživateli) – bez problému a v horizontu několika let z5 bez nákazy.
Jen – pokud se pro něj rozhodneš, doporučuju vypnout SoftwareUpdater (featura, která hlídá aktuálnost na počítači nainstalovaných verzí ´všeho´ SW – podle mne zcela k ničemu) a také automatické aktualizace virové DB i programu – sám si urči čas, kdy budeš antivir aktualizovat (tedy kdy tě nebude vyšší zatížení počítače obtěžovat – mimo aktualizace je jeho HW náročnost nevelká).
😉

quentos

to měl, dnes stačí jen bez antiviru vlízt na net (a to ne nutně na porno!) a máte ho tam (virus).
Ukázkový příklad máme v práci. Antivirus na tamějším notebooku je zastaralý, nepřijímá aktualizace (aby tam nemohl nikdo krom šéfové nic měnit) a následkem toho je nb zavirovaný až hrůza, a to aniž by tam kdokoli sledoval porno.
A přesně jak říká Stingo, na pornostránkách je koncentrace virů výrazně vyšší než na kterýchkoli jiných stránkách.

badisko

no ono to neni mnohdy bezpecne ani s antivirem… natoz bez nej......ja pouzivam comodo internet security …mrkni zde … http://www.co­modo.com/produc­ts/free-products.php nespomaluje pc …nic nepusti dovnitr nic ven …ale hned po instalaci je trochu paranoidni ..nez si vytvori pravidla …pro sandBox fireval atd …:D
Take onen povestny ..microsoft essemtials … http://window­s.microsoft.com/cs-cz/windows/security-essentials-download neni uplne naprd diky ..nastaveni vyuziti CPU atd …neoravuje hlaskama ..a bezi na pozadi …nutno dodat ze nedavno dost projel antivirove testy …ale to se zase da do poradku…
jinak jeste pouzivam…obcas Eset online scanner … http://www.eset­.com/sk/domac­nosti/produkty/on­line-scanner/ a pc mam cisty …ale pro jistotu nekdy pouziju HijjackThis …a prohlednu si poradne obsah PC …
ve filmech moc tech viru neni …a pokud sledujes pornostranky tak tam jich taky moc neni …:D
Doplňuji:
a vite jak se mnozi viry ?…pucenim....­.............­.............­....pujcis si flashdisk a mas ho tam …:D

Hamon

Nebezpečné to není, pokud veškeré citlivé operace (banka, pošta, vše, kde zadáváš heslo) děláš na chráněném PC.
Ale doufám, že už brzy přijde den, kdy soud potrestá člověka za to, že jeho počítač byl zapojený do botnetu nebo se přímo z jeho počítače vedl nějaký útok. Vlastnictví zavazuje i v tomto případě. A dokud k tomu budou lidi přistupovat takto laxně, není šance šíření malware zpomalit nebo dokonce zastavit.

honza19hk

Antivir mám jen občas, jednou za pár měsíců si stáhnu nějaký starší AVG dokud mu nevyprší licence ,zkontroluju počítač a pak ho odinstaluju.Na porno nekoukám,na ksichotknihu a jim podobné nelezu ostatně co bych tam dělal. A z youtube jsem ještě nikdy vira nechyt.

Rohlik

Nebezpečný je vždy uživatel u PC. Pokud si znalý a zkušený, tak antivir nepotřebuješ. A to že ho máš JEN na net? Nejvíce virů právě pochází z netu.

ivzez

Jak pro koho. Antivir nepoužívám už asi 7 let.
Párkrát do roka PC zkontroluju, zatím bez viru …