Larissa

Když dám notebook do opravny, měla bych si z něj odinstalovat nelegálně stáhnuté programy?

Můžou mě v opravně za to nějak pokutovat, nebo nahlásit? → samozřejmě čistě teoreticky, kdybych nějaký náhodou měla na černo ;)

Odpovědi
Martinuss

Pokud je v záruce tak to dělají tak že prostě smažou co tam je ani se tě neptaj

ivzez

(Ne)legální SW nikdo sledovat nebude.
Hlavně je potřeba zazálohovat vše, o co nechceš přijít,
např. instalační programy, fotky, dokumenty, videa, …
(z opravny se může NB vrátit se samotným OS)

postcd

bych nemyslel, že spouští nějaké programy. můžete si přetáhnout nějaké programy na externí disk a po vrácení notebooku je zase nahrát do složky Program files. Spousta programů má data uložena v dočasných složkách mimo Program Files a nebo v registru, ale kdo by měl čas hledat v registru nebo v dočasných složkách. Soukromá data jako dokumenty a hesla v prohlížeče internetu, to bych si taky stáhnul na externí disk.

anonym

Opraváři spěchají mají vše tvrdě normované a nezajímá je co mají lidi v počítači za programy!