dust8

Jak to, že covid-19 mutuje? Co ho k tomu vede?

Nejlepší odpověď
Kepler

Mutace viru je změna genotypu. Dějě se tak spontánně – chybou v replikačním a reparačním mechanismu DNA.

Další odpovědi
Pepa25

Nemutuje nemoc, ale virus (koronavirus SARS-CoV-2). Nejprve je nutné si ujanit, co je to virus: to je nebuněčný organismus, v postatě jen RNA obalená proteiny, která „nežije“, jen když se dostane do hostitelské buňky, tak se začne množit. A to množení není nic jiné než replikování RNA. Akorát v přírodě to nevypadá jak u montážního pásu ve Škodovce, každou chvíli se něco zadrhne, posune, změní (působením různých vlivů). Takže občas z toho vypadne něco, co ani nejezdí, občas se podaří vytvořit auto s „turbem“, které se množí v dalších buňkách („továrnách“) úspěšněji než jiné

Kelt

Má takovou genetickou informaci. Také dítě dospívá, mutuje, aby přežilo. Hlavní zákon přírody je přežít.

Matox8

Virus se stále množí a duplikuje a při tommto může nastat „chyba“ a vytvoří se mutant. Nic ani viry nejsou dokonale a toto je běžný jev iu jiných virů.

jáára

Asi puberta.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Jak probíhá replikace DNA v podání úžasného seriálu Byl jednou jeden život https://www.te­levizeseznam.cz/vi­deo/byl-jednou-jeden/zrozeni-64023071 (cca min. 9 – 11) (RNA je druhý druh nukleové kyseliny)