BeRaut

Jaktoze čárový kód pípa i přes látku

Když bych si dal například energiťák do tašky, jaktoze zapípá? Nebo aspoň myslím, nikdy jsem takový problém neměl, protože jsem nikdy nic nebral, tak jestli to tak je a proč :DD

Nejlepší odpověď
Dochy

Čárový kód ne, ten se dá přečíst jen opticky na přímou viditelnost. Zboží ale bývá chráněno RFID čipy a na to např. reagují ty hlídací brány u pokladen.

Pak třeba v Decathlonu mají RFID čipy na veškerém zboží a zboží se načítá prostým vkládáním do koše u pokladny

Další odpovědi
Drap

Látka neni žádným materiálem, který by zabránil detekci. Je to stejné jako u bezpečnostního rámu na letišti nebo u soudu. Pokud máš u sebe kovový předmět, tak rám zapípá, aniž by ses musel svlékat do naha.

Emefej

Nesmysl, běžný čárový kód EAN se čte opticky a přes látku načteš prd.

JežíšKristus

Čárový kód není čip LOL

Justin1

To není čárový kód, to je čip RFID.

Michálek1245

To nebude čárový kód, ale podle mě nějaký čip, který je pod tím čárovým kódem. Třeba u alkoholu je to vidět, že je ten čárový kód na takové samolepce. A v ní je právě ten čip, který pak pípá, když ho chcete ukrást. Proč se ptáte? Máte snad nějaké nekalé úmysly? :D Asi bych je tady v tom případě nešířil takto veřejně. :D

Drap

Na některé výrobky jako třeba alkohol, drahá kosmetika a podobně se lepí elektronické kody, kteřé lze zaznamenat i přes oděv, nebo přes tašku.

Emefej

To jo, elektronický kód pípá, ale já si pod pojmem čárový kód představuju něco jiného.