Avatar uživatele
BeRaut

Jaktoze čárový kód pípa i přes látku

Když bych si dal například energiťák do tašky, jaktoze zapípá? Nebo aspoň myslím, nikdy jsem takový problém neměl, protože jsem nikdy nic nebral, tak jestli to tak je a proč :DD

Zajímavá 0 před 964 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Čárový kód ne, ten se dá přečíst jen opticky na přímou viditelnost. Zboží ale bývá chráněno RFID čipy a na to např. reagují ty hlídací brány u pokladen.

Pak třeba v Decathlonu mají RFID čipy na veškerém zboží a zboží se načítá prostým vkládáním do koše u pokladny

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Látka neni žádným materiálem, který by zabránil detekci. Je to stejné jako u bezpečnostního rámu na letišti nebo u soudu. Pokud máš u sebe kovový předmět, tak rám zapípá, aniž by ses musel svlékat do naha.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Nesmysl, běžný čárový kód EAN se čte opticky a přes látku načteš prd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JežíšKristus

Čárový kód není čip LOL

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

To není čárový kód, to je čip RFID.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

To nebude čárový kód, ale podle mě nějaký čip, který je pod tím čárovým kódem. Třeba u alkoholu je to vidět, že je ten čárový kód na takové samolepce. A v ní je právě ten čip, který pak pípá, když ho chcete ukrást. Proč se ptáte? Máte snad nějaké nekalé úmysly? :D Asi bych je tady v tom případě nešířil takto veřejně. :D

Avatar uživatele
Drap

Na některé výrobky jako třeba alkohol, drahá kosmetika a podobně se lepí elektronické kody, kteřé lze zaznamenat i přes oděv, nebo přes tašku.

Avatar uživatele
Emefej

To jo, elektronický kód pípá, ale já si pod pojmem čárový kód představuju něco jiného.

Nový příspěvek