Bebe2452

Jakou vysokou školu byste zvolili vy nebo vaše děti, pokud byste maturovali ze ZSV, zeměpisu, angličtiny a češtiny?

Mám totiž problém se zaměřením, ale rozhodně bych se chtěla věnovat těmto předmětům.
Myslím tím obor, ne přímo město a přesný název dané vysoké školy. Děkuji za každou odpověď

Nejlepší odpověď
Drap

Nikdy bych nevybíral podle toho, z čeho jsem maturoval. Škola se vybírá podle toho co chci dělat.

Další odpovědi
Gestas

Já budu příští rok maturovat právě z těchto předmětů a půjdu na práva (když Bůh dá).

ivzez

Škola se vybírá podle toho, co člověk chce v budoucnu dělat
a tomu by měl přizpůsobit i volbu předmětů, z nichž bude maturovat.

Např. pro práva zmíněná v jedné z dřívějších odpovědí, by se místo
mohl místo zeměpisu hodit spíše dějepis (mohl by usnadnit přípravu
na přijímací řízení).

Uvedený výběr předmětů na mne působí dojmem, že si žák k maturitě
vybral „nejsnazší“ předměty. Je-li tomu tak – jestli opravdu vybral předměty,
které se mu zdají nejsnazší, je otázkou, jestli by měl o VŠ uvažovat.

synapse

mezinárodní vztahy, cestovní ruch, učitelství ZSV a zeměpisu 🙂