Avatar uživatele
VaclavZeman

Jakou prestiž u vás mají lidi, co vystudovali filozofii, politologii, management, bohemistiku atd.?

Já sám jsem na fildě studoval. Sice si pamatuji, že filozof bych nebyl dobrý, neboť na otázku, co dělá koule, do které udeříme silou, jsem nebyl schopen odpovědět a správnou odpovědí bylo to, že bude „prostupovat prostorem dále“. Ale i tak jsem vlastně nepoužitelný jedinec, stejně tak jako většina vystudovaných jedinců z fildy a jiných fakult UK (humanitních studií, sociálních věd atd.). Podle mě by většina (nikoliv všichni) měla jít studovat na školy typu ČVUT či VŠCHT. Politologové, ekonomové, filozofové, filologové, historikové, genderoví vědci a další nevytvářejí moc hodnot a nezlepšují naše život o tolik jako inženýři. Tím je nechci úplně shazovat, pro demokracii a zdravou společnost jsou třeba, ale není jich potřeba tolik, kolik jich je, minimálně dle mého soukromého názoru.

Váš názor? Děkuju.

Zajímavá 0 před 17 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Filip84

Žádnou. To, že někdo něco vystudoval, vůbec neznamená, že o tom něco ví, a už vůbec to není zárukou toho, že to není blbec. A naopak.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Zdá se mi, že je některým dávána větší důležitost, než je potřeba. Tím myslím třeba politologové, filozofové a hlavně ti kteří genderově „rozvrtali“ povědomí lidí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Velmi malou. My na venkově jsme poněkud praktičtější. Navíc mě bere čert, když se z technických vysokých škol staly univerzity, kde už se také filozofuje. To je degradace, nic jiného.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Savier

Vůbec žádnou. Spíše takové lidi nemám rád.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nelze hodnotit lidi, podle toho, co vystudovali. Důležité je, co umí a jak se dokáží srovnat s běžným životem. Během života jsem potkal mnoho lidí, kteří v podstatě neměli vystudováno nic, někteří jen někoik málo tříd ZS / hlavně ti staří, a mnoho filozofů by se od nich mohlo učit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Moc ne. Spíš bych se díval na to, jaký je to člověk. Nejvíc pochybuji o filosofii (ty genderové odborníky ani nezmiňuji. Ačkoliv lidé trpící poruchami si zaslouží zvýšenou pozornost, jenže problém je, že oni to neřadí mezi poruchy). Ne, že bych filosofii rámcově odsuzoval, ale je to cesta oklikou. U těch historiků a politologů, pokud jsou vnímaví, poctiví, nestranní a odhodlaní říkat nehodící se věci, což je největší problém, mohou tyto obory přinést ledacos dobrého.
Dokonce i takový ekonom. Pokud by se ekonomie pustila do podrobných analýz dějů ve světě, to bychom koukali! Jenže ekonomie jde jinou cestou. Stále prosazuje tzv. růst, greenwashing podstrkává za ekologii, …
Někdo si dal práci a vymyslel krásný vtípek, asi všichni znáte:

Cestuje skupina inženýrů se skupinou manažerů ve vlaku. Na nádraží si manažeři koupí každý svou jízdenku, ale inženýři jen jednu. Manažeři si říkají: „Co mají ti inženýři za lubem…“ Jedou, jedou a v tom přijde průvodčí. Inženýři nepozorovaně vklouznou na WC.
Když jde průvodčí kolem, vidí, že dveře WC jsou zamčené a zabouchá na ně.
Z WC se pod dveřmi vysune lístek, průvodčí ho procvakne, poděkuje, strčí zpátky pod dveře a spokojené odchází.
Na zpáteční cestě, si manažeři koupili jen jeden lístek, ale inženýři si pro změnu nekoupili žádný. Když jde průvodčí, manažeři se vytratí na WC. Inženýři chvíli počkají a pak se vydají na další WC. Když jdou kolem manažerů, poslední z inženýrů zabouchá na dveře a řekne: „Jízdenku, prosím…“ POUČENÍ: Manažeři často používají inženýrská řešení, aniž by jim rozuměli…

Upravil/a: EKSOT123

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Asi stejnou, jakou má ten, co tu „filozofii, politologii, management, bohemistiku atd.“ nevystudoval. Pokud nějakého člověka řeším, tak to co vystudoval má u mně jen hodně malou váhu. Záleží mi na tom, co dělá a jak se chová. A ty obory – ač nejsou vyloženě praktické – bych zas tak nezatracoval. Smysl pro společnost mají. Jen je otázka kolik jich v rámci republiky potřebujeme. A bacha, to že někdo něco vystudoval z něj ještě nedělá odborníka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Stálo je to určitě nemalé úsilí (pokud nestudovali jak se říkalo „na praseti“ 🙂 ).
Jde ale o to, jak tyto znalosti uplatní v praxi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Podle mě vyšší než například dělníci, skladníci či uklízeči, ale ti jsou alespoň užitečnější.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce