Adela1980

Jakou podlahu zvolit do novostavby?

Zvažujeme s manželem jakou podlahu zvolit. A jestli se vyplatí podlahové vytápění?

Odpovědi
autacek

Udělejte takovou, jakou máte v projektové dokumentaci. O případných budoucích možnostech změn se poraďte s architektem. Roli zde hraje mnoho aspektů, od tepelných ztrát objektu, nutnost rozvodů, technické místnosti, cenové náročnosti, atd.

Muffz

Podlahové vytápění do koupelny je božská věc. Jinak podle situace, pro důchodce nebo lidi s nižším krevním tlakem by se vyplatila i do jiných místností.
My máme všude položené plovoučky – snadné omývání, snadné položení. Je ale nutné vybrat dobrý vzor, jinak jde na podlaze vidět každý kousek bordelu, každý škrábanec.
Kdybych dělal podlahu teď, tak bych zainvestoval víc a šel bych do dřeva. Taková podlaha pak vydrží celý život, je v podstatě nezničitelná.

Naši zase nedají dopustit na koberce, ty jsou ale těžce udržovatelné, zůstává v nich kopa prachu, který se nevysaje, rychle se ošoupe, do roka jsou vidět na rozhraních s nábytkem rozdíly mezi novým a používaným.

Elissskaaa

Určitě zvolit litou podlahu: http://www.an­hypodlahy.cz/ – Anhydritová podlaha dosahuje perfektní rovinatosti.

petrdostal

Dobrý den, my máme v našem domě plovoucí podlahu, kterou jsme si koupili z https://www.ab­parket.cz/ a jsme s ní spokojeni. Podlaha se dobře udržuje a není tak studená jako dlažba. Podlahové topení se rozhodně vyplatí. Mít teplo na nohy je to nejlepší. Pak je člověku teplo, i když je v místnosti méně stupňů.