Avatar uživatele
Marieberta

Jakou operační paměť mám zvolit pro přidání do mého pc?

Na zákl.desce jsou čtyři sloty a z toho tři volné. Na jednom je http://photo.uloziste.com/…
základní deska
http://photo.uloziste.com/…
předem děkuji za pomoc.
Doplňuji:
Tak jsem koupila Kingston Value 2GB (2x1GB) DDR2 667. Vše v pohodě šlo vyměnit za starou, ale mám jiný problém. V Cpuid jsem našla jen jednu 1024Mb Co mám špatně?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3117 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
jáára

no ideálně stejné. ta deska podporuje DDR2 667, 533, 400 SDRAM max 4GB celkem (ty máš DDR2 533 Samsung). Nejlepší koupit 2x kit 2x1024DDR2 667 a tu původní zahodit (někomu věnovat, protože to neprodáš)
třeba 2x tohle: http://www.czc.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pl4toon

Doplním jááru: Pokud máte hardware podporující 64bit instrukce a používáte, nebo zamýšlíte používat jakýkoliv vyšší systém od XP, doporučím spíše 2x2GB DDRII.
2GB jsou pro Vista nedostačující a pro W7 minimum. Proto radši 4GB RAM.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

ad Doplněna: znova vyndat z patic a zandat, někdy to prostě nesedne. Pokud nepomůže, zkoušet vyndat jen jednu, čímž se zjistí, která z nich není vidět - a tu pak vyměnit do stejné patice s tou fungující, pokud nepojede, tak je vadná a reklamovat. Pokud pojede, vyzkoušet ještě jinou patici, někdy se musí patice obsazovat v určitém pořadí - info v návodu, zda tomu tak je i zde.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Marieberta

Tak ta jedna je asi vadná, budu vracet a nomentálně mně jedou : 1x 1024Mb Samsung (533) a 1x 1024 Kingston (667) Snesou se a jede to celkem rychle.

před 3117 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Marieberta

jááro, moc díky za pomoc, myslela jsem si, že původní odstraním a koupím dvě nové, protože taková se už ani nikde neprodává

před 3120 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Tj pravda, neprodává, v krajním případě by se dala vyzkoušet paměť rychlejší (667) - některé jsou schopny běžet i pomaleji a když se na desce sejdou dvě různě rychlé paměti, tak společně jedou na té pomalejší rychlosti, zjednodušeně řečeno. To by ale bylo třeba s konkrétní pamětí vyzkoušet.

před 3120 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet