wendyX

Jakou máte zkušenost s kódem BOK, požadovaným při vydání nového občanského průkazu?

Právě absolvuji výměnu občanského průkazu (dále jen OP) a při vyřizování žádosti o nový OP jsem byl zároveň pracovnicí úřadu upozorněn na to, abych si do jeho převzetí připravil kód BOK- bez zadání BOKu nelze OP předat!

Na informačním letáčku jsem se dočetl, že tento kód slouží k autentizaci při el. identifikaci držitele OP při komunikaci s info-systémy veřejné správy… A také další- docela ‚pikantní‘ informaci- že totiž po třetím chybném po sobě jdoucím zadání BOKu se tato funkcionalita zablokuje! A odblokování bude možné za správní poplatek 100 Kč… Že by další nová ‚kasička‘?

Má zde někdo už s tímto ‚vynálezem‘ svoji osobní zkušenost? A jak to v praxi vlastně probíhá? Děkuji za vaše názory.

=======
Doplňuji:
@>jáára: BOK= Bezpečnostní Osobní Kód- a je kombinací nejméně 4 a max. 10 číslic (jde vlastně o obdobu PINu u platebních karet)

Odpovědi
Drap

Zatím nemám zkušenost žádnou. Pokud vím, tak využívání tohoto kódu se teprve připravuje a jeho masivní využívání by mělo přijít později.

jáára

Tak jsi měl měsíc si ten kód vymyslet. Já ho měl jasnej. Až budeš na počtě vybírat nebo ukládat 10k+ tak se bude hodit. Zatím sem neměl tu čest, ale k tomu to má sloužit.

E: co znamená to BOK?

e1232851@trb

takovou že už nevím jaký jsem si zvolil :D

štamgast

Taky to po mě chtěli, prostě jsem to zadal a hotovo. Slouží to asi hlavně, když se ti OP ztratí nebo tak.

jáára

Ajó, tak to mě nenapadlo. Mám 10ti místný a nikdy ho nemohu splést…