Avatar uživatele
wendyX

Jakou máte zkušenost s kódem BOK, požadovaným při vydání nového občanského průkazu?

Právě absolvuji výměnu občanského průkazu (dále jen OP) a při vyřizování žádosti o nový OP jsem byl zároveň pracovnicí úřadu upozorněn na to, abych si do jeho převzetí připravil kód BOK- bez zadání BOKu nelze OP předat!

Na informačním letáčku jsem se dočetl, že tento kód slouží k autentizaci při el. identifikaci držitele OP při komunikaci s info-systémy veřejné správy… A také další- docela ‚pikantní‘ informaci- že totiž po třetím chybném po sobě jdoucím zadání BOKu se tato funkcionalita zablokuje! A odblokování bude možné za správní poplatek 100 Kč… Že by další nová ‚kasička‘?

Má zde někdo už s tímto ‚vynálezem‘ svoji osobní zkušenost? A jak to v praxi vlastně probíhá? Děkuji za vaše názory.

=======
Doplňuji:
@>jáára: BOK= Bezpečnostní Osobní Kód- a je kombinací nejméně 4 a max. 10 číslic (jde vlastně o obdobu PINu u platebních karet)

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, lejdy.můn před 3137 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Zatím nemám zkušenost žádnou. Pokud vím, tak využívání tohoto kódu se teprve připravuje a jeho masivní využívání by mělo přijít později.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jáára

Tak jsi měl měsíc si ten kód vymyslet. Já ho měl jasnej. Až budeš na počtě vybírat nebo ukládat 10k+ tak se bude hodit. Zatím sem neměl tu čest, ale k tomu to má sloužit.

E: co znamená to BOK?

Upravil/a: jáára

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
e1232851@trb

takovou že už nevím jaký jsem si zvolil :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
štamgast

Taky to po mě chtěli, prostě jsem to zadal a hotovo. Slouží to asi hlavně, když se ti OP ztratí nebo tak.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jáára

Ajó, tak to mě nenapadlo. Mám 10ti místný a nikdy ho nemohu splést…

před 3137 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek