tony2412

Jakou čtečku čipových karet koupit?

Nevyznám se v tom vůbec, proto prosím o radu jakou čtečku koupit, co nejlevnější, budu mít tu novou občanku s čipem jelikož mi končí platnost a jinou občanku než s čipem nevydávají. Jde mi o to jaké parametry rozhodují, nebo zda každá čtečka čipových karet je pro tuto občanku vhodná......

Odpovědi
wendyX

V obchodech s počítačovým příslušenstvím se ptejte po čtečkách čipových karet, které jsou kompatibilní s eObčankou.

Čtečku s eObčankou nedostanete, musíte si ji pořídit sami. Stačí běžné zařízení, které podporuje standardy ISO 7816, CCID (Chip Card Interface Device) a PC/SC. S počítačem se propojuje obvykle USB kabelem, k některým čtečkám je také nutné nainstalovat jejich ovladač.

Pozor, nespleťte se a nekupte čtečku paměťových karet, které se v e-shopech při hledání často míchají do výpisu!

Ke čtečce potřebujete nainstalovat také obslužný program eObčanka. Ten je zatím dostupný jen pro Windows 7 a vyšší.
https://info.e­identita.cz/Dow­nload/Default­.aspx

Více na:
https://www.zi­ve.cz/clanky/ja­kou-ctecku-karet-poridit-k-eobcance/sc-3-a-194147/default.aspx