Maki-H

Jakou bych si měla vybrat VŠ, pokud mě baví cestování?

Letos maturuju a já nevím, kam dál. Baví mě zeměpis a ráda cestuju, tak bych chtěla něco, co to zahrnuje. Nechci učit a ani se mi nezamlouvá cestovní ruch, protože je tam moc ekonomicky zaměřených předmětů. Poradíte mi, jaké mám možnosti?

Odpovědi
mosoj

Vdát se za pracháče a cestovat na jeho náklady. Chvilku to vydrží.
Maturovat budeš snad až příští rok, nebo děláš reparát?

synapse

cestovat se dá u velkého množství profesí, ale liší se to množstvím potřebného štěstí a příležitostí a nutnosti být hodně dobrý :) Není nutné mít vystudované něco „cestovatelského“. Např. můj brácha létá každý měsíc služebně do Qataru a je elektroinženýr, takže nic cestovního nevystudoval.
Nebylo by pro Tebe lepší vystudovat něco „pořádného“ s vyšším přesahem a mít to cestování jen jako bonus navíc?

cizrna

Cestovni ruch ani ekonomika te nelaka a bavi te zemepis, tak toho vyuzij :) ale zase neni cestovani jako cestovani. Bratranec studuje geologii a co mi rika, tak furt nekam jezdi, naposledy byl v francii zkoumat nejaky „sutry“. Mam jeste kamarada, ktery studuju GEOMATIKU, na ZČU a v ramci vyzkumu taky hodne cestuje, byl v alpach na horach a zkoumali tani ledovcu a tak ruzne… Jinak geografii muzes studovat napriklad na UK na prirodovedecle fakulte: kartografie, politicka geografie, historicka gepgrafie a spoustu ruznych subdisciplin.