Avatar uživatele
Pokročilý

Jako invalida mám pracovní úvazek 35 h týdně, pro dovolenou se počítá 7 h denně. Kolik povinných hodin je v prosinci?

Jako invalida mám prac.úvazek 35hodin týdně(pro dovolenou a pod.se nám to počítá na den 7h)Potřebuji nutně vědět,kolik povinných hodin je v prosinci.Vedoucí mi napsal 1651.ale nějak se mi to nezdá.Jsou tam svátky a je to víc hodin,než má zdravý člověk.Děkuji

--
jako invalida mám prac.úvazek 35hodin týdně(pro dovolenou a pod.se nám to počítá na den 7h)Potřebuji nutně vědět,kolik p

--
Správně patří 161 hodin. Tazatelka se přepsala.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Pracovní dobu určuje podle zákoníku prýáce zaměstnavatel, který musí při plánování pracovních směn dodržet maximální délku pracovních směn, přestávky mezi pracovními směnami a souvislý odpočinek v týdnu.

Pokud pracujete v provozu s nerovnoměrně rozvrženou pracovní dobou, může zaměstnavatel některý týden (měsíc) naplánovat směn více, jiný zase méně.

Odpracovaná doba však musí v dlouhodobém průměru (maximálně 26 týdnů) odpovídat týdenní pracovní době pro ten který typ provozu podle zákoníku práce.

Další problém je zkrácený úvazek. Pokud pracujete na zkrácený úvazek, může Vám zaměstnavatel nařídit práci až do výše týdenní pracovní doby podle zákoníku práce. (Nesmí Vám nařídit práci nad stanovenou týdenní pracovní dobu.)

Prosinec má 21 pracovních dnů a 2 placené svátky. V případě nepřetržitého provozu Vám zaměstnavatel může nařídit odpracovat až 157,5 hodin, za dalších 15 hodin by Vám měl vyplatit náhradu mzdy za svátek.

Zákoník práce stanoví týdenní pracovní dobu, nikoliv měsíční.

Poživatel ID může pracovat bez ohledu na výši výdělku. I v případě, že pobíráte ID, Vám zaměstnavatel může nařídit práci nad rámec sjednaného úvazku.

_________

Poznámka:
Předpokládám, že 1651 je překlep, že počet hodin ještě upřesníte.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

1651?...to jsi trochu přehnala...to při 7 hod denně skoro celý rok...v prosinci je 21 prac. dnů krát 7 je 147h...ale tohle se dá přece najít v každém kalendáři, nebo na netu!!!

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

Funna

fakt nechápu proč se paní chytrá účetní vždy rozepisuje na půl stránky a na dotaz odpoví jednou větou...kokos se ptala, kolik musí odpracovat hodin....opisování zákonníku práce nebylo předmětem otázky...

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

Nejsem účetní a otázek bylo v dotazu několik.

Já zase nechápu, jak se někdo může pozastavovat nad očividným překlepem. Těch hodin mělo být 161 (už jsme to s Kokosem dořešily ve zprávách).

Avatar uživatele
Stříbrný

Funna

otázka byla jen jedna: "Potřebuji nutně vědět, kolik povinných hodin je v prosinci."...asi nechápeš význam textu...neptala se ani na to, kdo určuje pracovní dobu, ani nerovnoměrně rozvrženou prac. dobu a pod...a pak ta největší pecka...napíšeš, že musí odpracovat 157,5 hod za 21 dní...a to prosím při 35 hodinách za týden...trošku ti to nesedí, ty tvé počty...

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

Jsem s Kokos v kontaktu i mimo její otázky, takže o její situaci vím víc. Možná, že proto v otázce "vidím" trochu dál…

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

Funno, zdá se, že nerozumíte zákoníku práce, zákonu o důchodovém pojištění, mé odpovědi a vlastně ani otázce (v textu otázky je toho více).

Navíc zapomínáte, že zaměstnavatel může zaměstnanci se sjednaným kratším úvazkem nařídit práci až do stanovené týdenní pracovní doby (37,5 hodin týdně), což v nepřetržitém provozu odpovídá 157,5 hodinám za prosinec…

Bylo by rozumnější se držet toho,
o čem opravdu něco víte.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2163
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 928
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.