tomtom.b

Jak je to teď s přestupky za drobné krádeže v obchodech? Sčítá se škoda za jednotlivé přestupky?

Nejlepší odpověď
klumprt

Nevím o tom, že by teď bylo něco jinak než dřív. Drobné krádeže stejného charakteru se můžou pachateli nasčítat tak, že dohromady dají na trestný čin spáchaný ve formě pokračování. Pokud tyto jednotlivé krádeže ovšem mezitím nejsou projednány jako přestupky, protože nelze nikoho trestat dvakrát za jeden skutek. To ale není nic nového, tak je to odnepaměti. (Já si aspoň nepamatuju, že by to bylo jinak.)

Další odpovědi
Kepler

Nejde ani tak o sčítání škod, ale o jejich opakování. Pozornost policie se zaměří na dotyčného a ti mu to pak opravdu sečtou.