dgfdgf

Jakej je rozdíl mezi smažením a pečením, kromě toho, že píct můžu na sucho jenom na papíře?

Já myslel spíš chuťovej rozdíl, ale díky.

Odpovědi
da ny

Vhodné informace zde:
http://www.mi­lujivareni.cz/kuchar­ska-skola/660-smazeni-a-peceni-veproveho-masa/
Pečení je trochu zdravější varianta tepelné úpravy než smažení.
Mám raději pečená masa ;).

Kepler

Smaží se výhradně na tuku. U masa, pokud je tepelná úprava bez tuku, tak mluvíme o grilování a jiných postupech. Pokud maso pečeme, používá se vedle tuku ještě vývar nebo voda. Na sucho se můžou péct výrobky z mouky.

Mc Merkurion

… smaží se v oleji, kterej je zahřátej, vyšší stadium je fritování, to je vše ponořený do oleje/tuku, kdežto pečeme v troubě, kdy potravinu ohřívá především teplý vzduch/sálavé teplo … dále je to také doba přípravy … smažení je rychlejší, pečení pomalejší, vaření je ve vodě, či vývaru, dušení je vlastně pomalé vaření spíše ve vlastní šťávě …