Kalim_YT

Jakého papouška si mám koupit?

Ahoj, uvažoval jsem že si koupím papoušak. Jý druh papouška by byl vhodný do klece? (Papoušek který nepotřebuje tak často létat).. Mám Byt..

Nejlepší odpověď
autacek

Papoušci jsou dlouholetá stvoření, pořídit si tedy takového ptáka znamená i nezanedbatelný závazek. Pročtěte si tedy především odbornou literaturu, nebo si kupte pro začátek andulku, ta pokud ji máte id mala se také naučí mluvit.

Další odpovědi
nyjono

Každý se potřebuje prolétnout.
Raději si ho nepořizuj.
Nebo až budeš v RD a možnost velké voliery.
Známí mají už léta amazoňanku a v létě je s nimi na terase. Je zamilovaná do lidského pána domu a na jeho manželku dost žárlí a umí to dát najevo.

Kelt

Nejde o to, co má soused, nebo spolužák, ale jaký mám k danému zvířeti vztah a co jsem ochoten pro to udělat. Pokud vím, tak nelétá slepice. Pro tebe by byl nejlepší takový, který by tě naučil správně psát česky.

MonkeyKing

papoušek žije 70 let a má inteligenci 3 letého dítěte

popřemýšlejte o tom delší dobu a raději zvolte jiného mazlíčka

ten který je

Pro začátečníka se hodí papoušek vlnkovaný nebo korela.Oba druhy papoušků se dožívají okolo deseti let,ojediněle i více.Nikdy však sedmdesáti let jak zde uvádí kolega uživatel.To se týká velkých papoušků.Je vhodnější větší klec a větvičky z ovocných stromů jako .bidýlka.Pokud chcete mít papouška trvale pouze v kleci,raději si ho nepořizujte.I ten nejmenší papoušek se potřebuje občas prolétnout.V kleci by jen strádal.