kvik33

Jak odchytit papouška či jiného ptáka?

Dobrý den,
mým koníčkem jsou odchyty.
Je to divné,ale stane se,že se ztratí papoušek.
Proto bych se rád naučil odchytávat ptáky.
Budu mít povolení od KVS.
Neví někdo co je potřeba k odchytu ptáka a jak odchyt provést?
Postačí i odkaz.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Jestliže je tvůj koníček je „odchyt“ dalo by se předpokládat, že o této problematice víš mnohem více než ostatní.

Další odpovědi
Drap

Neznám nikoho, kdo má nějakého koníčka a neví o tom vůbec nic. Na ptáky existují různé pasti, koše a podobně. Musíš ho díky krmení nalákat na vhodné místo a potom odlovit. Jen vyjímečně chytneš do ruky papouška, který sedí na vysokém stromě..Hlavně u toho musíš přemýšlet, abys ho přelstil.

zjentek

Fakt je to divné a fakt se to stává! ČÍM déle jsem živ, tím více zahlédnu papoušků ve vlastní zahradě. Pár už jich bylo. Možností není mnoho, když nemáš uspávací pušku/foukačku. Nejvíce se osvědčuje umět vypískat: „pe-pi-ku!?“ Ale kolikrát nezbyde, než pískat na ně v jejich jazyce.

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=51nfpGY_AJk

ivzez

Vzhledem k tomu, že o odchytech nic nevíš, se mi
nejeví pravděpodobné, že bys povolení KVS dostal.

Poradila bych odbornou literaturu a odborně
zaměřená fóra. (Laikové moc neporadí.)