run2

Které zdravotní problémy indikuje svědění různě po těle?

Nejlepší odpověď
annas

Může jít o různé problémy., zpravidla vnitřní Měl byste navštívit lékaře, aby vás vyšetřil.

Něco se dovíte v odkazu na stránce – informuje lékárník Ondřej Pleskot.

„Medicína, nemoci, studium na 1. LF UK“

„Svědění kůže (latinsky pruritus) je častým příznakem mnoha onemocnění. Na první pohled by se mohlo zdát, že tyto nemoci budou spadat do působnosti kožního lékaře, ale není to tak docela pravda – svědění může být příznakem i mnoha systémových a závažných chorob. Jaké tedy mohou být příčiny tohoto nepříjemného příznaku? atd.“

http://www.ste­fajir.cz/?q=sve­deni-kuze

Z vlastní zkušenosti vím, že antihistaminika pouze tlumí pocit svědění a neléčí jeho příčinu. Je třeba se léčit vnitřně.

Další odpovědi
led

Pokiaľ máte zdravotné problémy, ktoré „indikuje svědění různě po těle“ obráťte sa na odborníka, najlepšie na svojho lekára.
Nikto tu nie je taký odborník, aby z tejto vašej informácie a bez riadnej prehliadky dokázal na diaľku určiť nemoc.

ivzez

Příčin může být spousta, ovšem bez řádného
vyšetření nelze říci, co konkrétně problémy způsobuje.

Může to být následek snědení něčeho nevhodného,
ale může jít i o vážnější příčinu.

Souhlasím s Annas, že by se vždy měla řešit příčina,
nikoliv se jen snažit odstranit následek.

Poznámka:
Zdravotní otázky by se podle mne člověk neměl pokoušet (snažit)
řešit prostřednictvím internetu, vždy by se měl obrátit na svého
ošetřujícího lékaře, případně si může prostřednictvím své zdravotní pojišťovny vyžádat konzultaci dalšího lékaře. Konzultaci hradí zdravotní pojišťovna.

[Přes internet nikdo vyšetřovat neumí.]

mosoj

Umyj se.

Slecna 007

Příčin může být batoh, ale v tomto ročním období bych se přikláněla k tomu, že je to způsobeno zimou.