paroh77

Jaké zboží jste nejvíce nebo nejradši kupovali v socialistickém Tuzexu? Do které z prodejen jste chodili nejčastěji?

Můžete uvést i nějaký konkrétní výrobek, na který si vzpomenete.

Nejlepší odpověď
hapiky

Rifle a vůbec oblečení, elektroniku a potraviny.

Další odpovědi
aliendrone

Hadry, křusky, elektroniku, voňky/kosmetiku, chlast, žrádlo, cigára. Ty poslední 3 položky nejčastěji u Koospolu, jinak jsem chodíval to Tůzu na Pankrác (u Motokovu) či u Libeňáku, ale i jinam, ono spíš záleželo na tom, co kde měli. :)

Kepler

Rifle a lihoviny.

led

Všeličo možné podľa svojich finančných možností a aktuálneho kurzu bonu (tuzexovej poukážky) na čiernom trhu. Väčšinou to, čo nebolo bežne v obchodoch a „srdce za tým pišťalo“. Istú dobu platilo, hlavne vo veľkých mestách „kto nemal niečo z Tuzexu, akoby nežil“

annas

V archivu najdete několik otázek, které se týkají Tuzexu.

Nikdy jsem větší množství poukázek nesehnala, takže spíš drobnosti – rozpustnou kávu, čokoládu, někdy svetřík – na větší nákupy jsem neměla dostatek bonů. Vždy jsem vystála frontu.

Nakupovala jsem nejčastěji v Ostravě, občas v Brně. V Praze jsem nikdy v Tuzexu nebyla.

Co ale musím říct, rozpustné kávy, které se v současnosti prodávají, jsou nesrovnatelné s minulostí. Zkouším různé druhy.

Chutná mně jedině „zdravá“ káva s ganodermou, která dodává tělu minerály.

elkon

Riffle, kočárek, potraviny, televizi.

dubraro

Nakupoval jsem tam jen jednou a to přilbu na motocykl.