FlAsh_7

Jaké technologicko-optické věci by měl fotograf znát?

Odpovědi
Justin1

Myslím, že by třeba měl vědět, jaké rozlišení má zvolit, jaké osvětlení (pokud to může ovlivnit), kdy má použít blesk, polarizační filtr na objektiv, kdy má použít jakou korekci expozice, vyvážení barev, potlačení červených očí a další efekty. Při focení budov a dalších venkovních objektů a by měl taky umět najít vhodné místo vůči fotografovanému objektu, překážejícím objektům a slunci.

Já mám k takové dokonalosti daleko, nemám čas si s tím hrát, takže obvykle jenom cvakám.

elkon

Je k tomu dost literatury a odborné weby. Třeba https://diginef­f.cz/

Emefej

Musí mít fotografické vidění a cit.

Midoc

Měl by vědět, co je to clona a čas. Světelnost objektivu, nastavení citlivosti. Co je stativ.