Jaké sýrové pomazánky si děláte z nakoupených produktů? Vlastní výroba z polotovaru, když to tak nazvu.

Základ bude nějaký druh sýra, třeba Niva, a k tomu další ingredience a dochucovadla.

Nejlepší odpověď
briketka10

nejradějc hermelínovou už mi
přestala chutnat ta kupovaná !
budeme potřebovat :

120 g hermelínu
100 g dietního salámu
100 ml tatarské omáčky
1 ks cibule
podle chuti sůl
podle chuti pepř
trvá jen 10minut
Hermelín a salám nastrouhám na hrubším strouhadle, cibuli
nakrájím na malé kousky dál jen osolím, opepřím a je hotovo 😁

Doplňuji:
nebo obyčejné rybičky ve vl.šťávě
taky smíchám s různým sýrem a
tvarohem ať je toho víc 😁

Další odpovědi
anonym

Už jsem to sem, myslím, psal – jako základ používám ´černé´ avokádo…
😉
Např.: Avokádo oloupat, vyndat pecku a rozmačkat na kašičku. Na jedno avokádo tak 15 – 20 deka jemně nastrouhaného sýra (preferuju goudu), sůl a pepř (nebo jemňounce nakrájenou feferonku) dle chuti, česneku tak půl paličky (pomazánka je protiupíří) nebo o něco méně.
Samozřejmě – lze použít klidně i nivu (pak bez další soli a česneku).

arygnoc

syr, maslo, soľ, korenie, mletá paprika, cibuľa na veľmi drobno – to je základ.

a potom, čo si chuť rozkáže, alebo čo dom dá:
na drobno nejakú zeleninu (kapia, ale i uhorku, šalát, čo je, …), niekedy i ovocie (experimenty – dobré je kyslé ovocie – egreš (angrešt), slivka a pod), niekedy salámik či klobásku, …, rozhodujem sa i podľa syra v pomazánke.

na jar, keď sú ríbezle (rybíz), robím pomazánku z tavených syrov na dosť slano a zdobím práve ríbezľami – ten chuťový kontrast nemá chybu.

iceT

tavený sýr,máslo,jakákoli paštika,vyšlehat sýr s máslem,zašlehat paštiku-možno použít i třeba pekelníkovy tousty,možno přidat strouhaný kyselý okurek,cibulku,chi­lli papričku…
pikantní sýrová-majonéza,česnek,kou­sek sterilované kapie,strouhaný sýr(gouda je fakt nejlepší)smíchat dohromady.lepší než z obchodu.

da ny

  1. Jemně strouhaný eidam, strouhaná mrkev, česnek, spojit majolkou (chuťovky)..
  2. Jemně nasekat cibuli, utřít s kouskem másla vidličkou, 3 – 6 kostek „dobrého“ taveného sýra (1/3 – 3/4 tvarohu z vaničky, lahůdková mletá paprika (je chutná na vece i pod obl. chlebíčky).
  3. Kousek másla, cibulka najemno, 1 sardinky, 3 kostky taveného sýra, dochutit sardelovou pastou.

Tyto 3 u nás vedou :) a mnoho dalších.
Doplňuji:
http://zdrava-vyziva.zdrave­.cz/jsou-opravdu-vsechny-syry-zdrave/?reply=10531

anonym

Díky všem, překvapila mne paštika i tatarka. Každopádně zkusím. U sardelové pasty asi opatrně, dost slaná.

anonym

mowla, díky, ta Niva je jen příklad. Zkusím.