Mattama

Jaké semináře zvolit před studiem pedagogiky?

Dobrý večer, za pár dní si máme navolit 3 semináře do třetího ročníku. A já pořád tápu jaké.
Chtěla bych učit na střední škole němčinu a ještě něco (stále se rozhoduji). Na pajdák se většinou dělají přijímačky ze společenskovědních znalostí a pak podle toho, na jaký obor chci. Aspoň tak to chápu :)
A moje dilema je, že nevím na jaké semináře. Do třeťáku volíme tři a do čtvrťáku dva.
Dva budou podle toho, jaké obory chci, jeden zaklady společenský věd. A další dva?
Na výběr je: aj, čj, dějepis, zeměpis, biologie, matika, fyzika, chemie, historie umění, latina.
Viděla bych to na němčinu, něco dalšího, co budu chtít, základy společenských věd. Čeština (ať už se bude hodit k maturitě nebo i do toho přehledu k přijímačkám) a angličtina? Nebo dějepis do toho přehledu?
Já vážně nevím… :(
Vím, měla jsem na rozmýšlení dlouho, ale pořád jsem si říkala, jak je času habakuk.
Co by jste zvolili vy? Němčinu, něco, zsv a??
Předem moc děkuji ;)

Odpovědi
ivzez

Já bych zvolila němčinu, češtinu a ZSV.
U učení němčiny nemusíš zůstat celý život
a pokud bys někdy chtěla překládat,
budeš češtinu potřebovat.
Navíc se ti hodí i k maturitě …