Kryšpín

Jaké požadavky jsou kladeny na starostu, když je zvolen do funkce? Projde lék. prohlídkou a skládá test, či nikoliv?

Mimo mini obcí je rovněž vrchním velitelem ozbrojené složky MP můžou to být např. dva, ale také padesát příslušníků i více.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… jseš vůbec plnoletej ??? Znáš svá práva a povinnosti ??? Pak bys jistě znal volební zákon a možnosti volby >>> každej má právo kandidovat, takže na co jakej test, prohlídka, skládá maximálně slib…

Další odpovědi
Kelt

Pokud je člověk řádně zvolen a složí slib, může vykonávat danou funkci. O zdravotní způsobilosti se nemluví. Prezident USA Roosevelt byl na vozíčku a byl to jeden z nejschopnějších politiků. Takže klidně může být odkázán na lůžko a být imobilní, hlavně, aby byl schopný a myslelo mu to. Nějaké IQ testy, diplomy, jazykové znalosti tady nejsou podstatné.

tatanka

Mám takový dojem, že otázka mířila na p. Pavla Novotného.

Klaproth

Vrchního velitele armády musí vodit a starosta by měl procházet zdravotní prohlídkou?

Kryšpín

Hledal jsem v historii to bylo kdysi dávno, že vůdce nebo velitel ovládal také zbran´, nýní to již není zapotřebí na př. dáma Parkanová byla dobrá kuchařka i tanečnice a rovněž jako ministr obrany, nebo dáma Peake pouze krátkou dobu a nemohla rozvinout plně své schopnosti.

Edison

Kelte, nepatrný omyl: MOHOU (ale nemusejí) být podstatné pro voliče, potažmo pro zvolené zastupitele, kteří volí starostu.
Ale to jen pro upřesnění.