dust8

Jaké používate programy na detekci malwaru, spywaru a další softwarové havěti mimo antivirů?

Odpovědi
Edison

Mozek.

dubraro

Dnešní antiviry většinou detekují i jiné druhy škodlivého software. Já mám na pracovním počítači ESET a všechny ostatní mají Linux, bez antiviru.

anonym

čím víc si tam takových programů zaneseš tím víc tam té havěti budeš mít … tyhle programy jsou totiž většinou jen placebo které se snaží v tobě vyvolávat iluzi že máš systém plný smetí jen aby se ujistily že je náhodou jednoho dne neodebereš pro nadbytečnost. Obvykle ale dělají smetí i z běžných provozních dat které klidně mohou zůstat tam kde jsou a ničemu nepomůže když je neustále budeš mazat (typický příklad jsou dočasné složky a vyrovnávací paměti, to vše se průběžně promazává samo na úrovni OS a rozhodně není potřeba program který to bude skenovat a promazávat o den dřív). Navíc tyto programy s sebou paradoxně nějakou havěť samy vlečou (reklamy, provázané lišty do prohlížeče, mění domovskou stránku prohlížeče a podobné věci). Antivir je bohužel na děravých windows nutnost, na linuxu zpravidla není potřeba ani ten.