Danča84

Jaké nejnižší možné vzdělání je nutné k výkonu profese „všeobecná sestra bez odborného dohledu“?

Dříve stačilo střední odborné s maturitou, po vstupu do EU bylo nutné studovat VOŠ nebo bakalářské studium na VŠ. Před nedávnem jsem ale zaslechla něco o tom, že by zase měla stačit maturita.
Pracuji jako ošetřovatelka, maturitu již mám v jiném zdrav. oboru, a chtěla bych si dostudovat na všeobecnou sestru. Na vyšší odbornou nebo vysokou školu si ale netroufám (přeci jen při práci, starosti o domáctnost a snad brzy i o dítě…), formu studia samozřejmě dálkově.
Doplňuji:
Díky FoxIKu. Takže když tyhle roky mám již odpracované coby ošetřovatelka, bude mi stačit jen ta maturita?
Na webu zdrávky v Táboře jsem našla, že od r.2011 budou učit v oboru Zdravotnický asistent (pod dohledem) učivo nového vzdělávacího programu Praktická sestra. Jestli ale bude pracovat pod dohledem nebo samostatně, jsem nikde nenašla:-(
Když tak dále budu pokračivat v diskuzi.

Nejlepší odpověď
Pájo

Mělo by to být v zákoně č. 96/2004 Sb., o podmínkách získávání a uznávání způsobilosti k výkonu nelékařských zdravotnických povolání a k výkonu činností souvisejících s poskytováním zdravotní péče a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů…
Ale odpověď dávám moc obecnou, viďte…

Další odpovědi
FOX.IK

No podle toho, jestli si dobře pamatuji, co nám říkali ve škole, tak bud potřebujete VOŠ/VŠ- to pak můžete nastoupit rovnou po škole bez odborného dohledu, nebo pokud budete mít jen ŠŠ tak musíte strávit tři roky pod odborným dohledem a pak je možno pracovat samostatně.