Avatar uživatele
Danča84

Jaké nejnižší možné vzdělání je nutné k výkonu profese „všeobecná sestra bez odborného dohledu“?

Dříve stačilo střední odborné s maturitou, po vstupu do EU bylo nutné studovat VOŠ nebo bakalářské studium na VŠ. Před nedávnem jsem ale zaslechla něco o tom, že by zase měla stačit maturita.
Pracuji jako ošetřovatelka, maturitu již mám v jiném zdrav. oboru, a chtěla bych si dostudovat na všeobecnou sestru. Na vyšší odbornou nebo vysokou školu si ale netroufám (přeci jen při práci, starosti o domáctnost a snad brzy i o dítě…), formu studia samozřejmě dálkově.
Doplňuji:
Díky FoxIKu. Takže když tyhle roky mám již odpracované coby ošetřovatelka, bude mi stačit jen ta maturita?
Na webu zdrávky v Táboře jsem našla, že od r.2011 budou učit v oboru Zdravotnický asistent (pod dohledem) učivo nového vzdělávacího programu Praktická sestra. Jestli ale bude pracovat pod dohledem nebo samostatně, jsem nikde nenašla:-(
Když tak dále budu pokračivat v diskuzi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Wang, Redog před 4579 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Mělo by to být v zákoně č. 96/2004 Sb., o podmínkách získávání a uznávání způsobilosti k výkonu nelékařských zdravotnických povolání a k výkonu činností souvisejících s poskytováním zdravotní péče a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů…
Ale odpověď dávám moc obecnou, viďte…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
FOX.IK

No podle toho, jestli si dobře pamatuji, co nám říkali ve škole, tak bud potřebujete VOŠ/VŠ- to pak můžete nastoupit rovnou po škole bez odborného dohledu, nebo pokud budete mít jen ŠŠ tak musíte strávit tři roky pod odborným dohledem a pak je možno pracovat samostatně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek