Avatar uživatele
anonym

Jaké následky může mít klešťový porod?

Jaké následky může mít klešťový porod?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5283 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
alenka901

Klešťový porod sám o sobě může způsobit lokální zhmoždění tváře a hlavičky, vést k přechodné paréze VII.nervu a k rozvoji kefalhematomu či v raritních případech ke krvácení do mozku. To jsou ale komplikace novorozeneckého věku a ty u vás zcela jistě neproběhly. Nejistota tedy panuje zda nepostupující porod a určité komplikace při porodu, které vedly k indikaci klešťového porodu, nemohly způsobit hypoxii a tedy DMO. Vaše dítě nemá známky těžké DMO, je pravda ale že na posouzení drobností a určitých odchylek je ještě trochu brzy, tím spíše se vyjádřit o možné poruše školních dovedností v budoucnu. Na druhou stranu, pokud je neurologický nález sice hraniční ale v normě a pokud apgar skóre po porodu nebylo nějak dramaticky abnormní, je šance na normální vývoj. Deformitu na hlavičce je nutno vyšetřit se zaměřením na předčasný srůst švů!!, jaký je obvod hlavičky, je ještě VF otevřená?, jsou hmatné švy jako hřebínek?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal

Poškození mozku dítěte,deformitu obličeje a hlavičky,špatné srůstání švů.Ne každý kleštˇový porod končí rozsáhlým poškozením dítěte.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
LuciJe

Naprostá většina klešťových porodů nemá žádné následky. V nemnoha případech, kdy se objeví problémy může jít zejména o natržení hráze rodičky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Attack-design

zhmoždění hlavičky dítěte

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy