VlastaNykryn

Jaké náležitosti musí obsahovat podnět o nahlášení černé stavby stavebnímu úřadu?

Staveb. úřad podnět nepřijal, protože jsem neuvedl datum narození!

Odpovědi
Alesh

Tak ho uveď! 🙂

JájsemRaibek

Musí označovat stavebníka a to nezaměnitelně s někým jiným, ale myslím, že plně postačí uvést místo stavby, popř. dohledat v katastru nemovitostí parcelu, na které je černá stavba umístěna.

STRUCTOR

V případě černé stavby, tedy stavby bez povolení příslušného orgánu, by měl stavební úřad konat z úřední povinnost jen na základě podnětu. ohlašovatel často nezná ani znát nemůže stavebníka, natož jeho rodné číslo. Rodné číslo ohlašovatele také není rozhodné, neboť stavební úřad v sankčním řízení jedná z úřední povinnosti (ex officio) ve veřejném zájmu a ne v zájmu ohlašovatele. V podnětu by měla být dostatečně určitě definována předmětná stavba a důvody proč se ohlašovatel domnívá, že jde o stavbu černou.