PetaKo

Jaké musí být složení u ručníků, které jsou kvalitní a dobře sají ? (nechci takové ty klouzavé, co nesají vodu)

Odpovědi
marci1

Orientuj se podle gramáže tkaniny – čím vyšší, tím lepší. Kvalitní výrobek může mít gramáž 500 g/m2, ale i 800 g/m2.
Kvalitní ručník a osuška musí mít dostatečnou gramáž, která se pohybuje v rozmezí od 450 do 550 g/m2. Jakmile najdete v informacích o výrobku nebo na štítku nižší číslo, z ručníku bude brzy hadr. Navíc neušetříte, protože nízká cena bude vyvážena nízkou životností. Výrobce gramáž však uvádět nemusí. Pokud si za svým kvalitním výrobkem stojí, určitě to udělá. Produkty bez udané gramáže nebudou stát za nic.
Lehké ručníky a osušky – 250 – 350 g/m2 – hodí se jako pracovní.
Střední ručníky a osušky – 350 – 450 g/m2 – na cestu do tělocvičny i fitka.
Těžké ručníky a osušky – 450 – 550 g/m2 – do koupelny i na pláž.
Velmi těžké ručníky a osušky – nad 550 g/m2 – luxusní, ale déle schnou.
https://www.pek­nebydleni.cz/jak-vybrat-kvalitni-rucnik/
🙂

Mc Merkurion

… dobrý jsou froťáky, škrobený plátno je napr* …

elkon

Kvalitní froté, ne ty slabé za pár kaček, co jsou jako struhadlo.

Ametyst

Ručníky s bambusovým vláknem nejsou špatné, a pak bavlněné froté ručníky, ne se syntetikou.

zjentek

Především nesmí obsahovat syntetiku. jak píše Merkurion, plátno je taky na prd (možná dobrý na ruce a tvář, nikoli však po koupeli), nellepší je kvalitní froté – BAVLNA! taky hraje sbou roli, jak je ručník sepraný. Nový může být „klouzavý“, málo savý i z froté, příliš seprané už pak taky neplní účel na 100%. A v neposlední řadě rozměr. (;

Dochy

Froté – bavlna. Bacha po koupi to bývá nasáklé nějakým sajrajtem, je třeba důkladně vyprat.

IvkaH

Důležitá je gramáž a nejlepší materiál je podle mě bavlna. Kdo má opravdu kvalitní ručníky a nejen teda ty, tak je tady tento eshop https://www.ba­kly.cz/hledej?tex­t=ru%C4%8Dn%C3%AD­ky

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.